REKLAMA

Tesla oficjalnie w Polsce. Znamy ceny

Długo kazał czekać Polakom Elon Musk na możliwość zamówienia jednego z elektrycznych aut Tesli. Amerykańska marka otwarła się właśnie na kilka kolejnych krajów.

Tesla Model 3 - konfigurator Materiały prasowe
Tesla Model 3 - konfigurator
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 195 490 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Polska jest jednym z kilku krajów, które dołączyły właśnie do listy oficjalnych odbiorców elektrycznych samochodów Tesli. Przy tej okazji poznaliśmy nie tylko obowiązujące na naszym rynku ceny Tesli Model 3, Tesli Model S czy Tesli Model X, ale i plany producenta związane z siecią serwisową i stacjami szybkiego ładowania.

Jak zapowiadał niedawno Elon Musk, ekspansja na kolejne rynki ma właśnie miejsce. Niebawem w kraju nad Wisłą pojawi się co najmniej kilka nowych szybkich ładowarek Tesla Supercharger. Obecnie, jak sprawdzamy na oficjalnej stronie Tesli, ładowarki znajdują się w Ciechocinku, Poznaniu, Kostomłotach i Katowicach. Niebawem dołączą do nich punkty w Ostrowi Mazowieckiej, Rzeszowie, Sieradzu czy Strykowie. A później kolejne.

Jeśli chodzi o centra serwisowe marki, póki co działa jedna taka autoryzowana stacja obsługi Tesli, ulokowana w Warszawie, przy ulicy Powsińskiej. Wejście Tesli na polski rynek oznacza kolejne takie miejsca, ale dokładnej lokalizacji jeszcze nie podano.

Zobaczmy zatem, jak prezentują się ceny poszczególnych modeli Tesli na polskim rynku. Dodajmy jeszcze, że widniejący na stronie przewidywany czas dostawy samochodów to początek 2020 roku.

Zobacz także: Tushek TS 900 Apex - hipersamochód ze Słowenii

REKLAMA

REKLAMA

Tesla Model 3 Materiały prasowe
Tesla Model 3

Tesla Model 3

Najtańszą możliwością zakupu nowej Tesli jest wybór Tesli Model 3 w wersji Standard Range Plus, z napędem na tylne koła i jednym silnikiem elektrycznym. Dysponuje on zasięgiem na poziomie 409 km, wg normy WLTP. Prędkość maksymalna sięga 225 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 5,6 sekundy.

Cena wersji Standard Range Plus to 40 380 euro, bez VAT. Po przeliczeniu na złotówki i dodaniu podatku dostajemy łączną kwotę około 216 tys. złotych. Biorąc pod uwagę zarówno wielkość samochodu, jak i jego osiągi, trudno znaleźć konkurencyjny cenowo model.

Tesla Model 3 dostępna jest w jeszcze dwóch droższych odmianach, obu napędzanych dwoma silnikami elektrycznymi, przenoszącymi moc na obie osie. I tak wersja Long Range, która ma zasięg 560 km, maksymalną prędkość 233 km/h i przyspiesza do „setki” w 4,6 sekundy, kosztuje od 49 080 euro, czyli około 263 tys. złotych z VAT.

Topowa w ofercie odmiana Performance, z zasięgiem 530 km, ale za to maksymalną prędkością 261 km/h i przyspieszeniem na iście sportowym poziomie 3,4 sekundy do „setki”, kosztuje od 53 780 euro, czyli około 289 tys. złotych z VAT.

Zobacz także: mocniejszy od Chirona - Bugatti Centodieci

REKLAMA

Tesla Model S Materiały prasowe
Tesla Model S

Tesla Model S

Kolejnym poziomem cenowym i rozmiarowym jest Tesla Model S. Samochód ten dostępny jest w dwóch wersjach, z których każda napędzana jest na cztery koła, za pomocą dwóch elektrycznych silników.

Tesla Model S Long Range ma 610 km zasięgu, 250 km/h maksymalnej prędkości i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy. Jej cena wyjściowa to 73 480 euro, czyli około 394 tys. złotych z VAT.

Tesla Model S Performance ma z kolei nieco niższy zasięg 590 km, za to lepsze osiągi – maksymalną prędkość 261 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,6 sekundy. Ta supermaszyna kosztuje od 86 580 euro, czyli około 465 tys. złotych z VAT.

Zobacz także: dopłaty do aut elektrycznych w Polsce

REKLAMA

REKLAMA

Tesla Model X Materiały prasowe
Tesla Model X

Tesla Model X

Na koniec trzeci z dostępnych obecnie samochodów Tesli – Model X. Ten także ma napęd na cztery koła i dwa silniki elektryczne, a w sprzedaży są dwie wersje, identyczne jak w Tesli Model S – Long Range i Performance.

Tesla Model X Long Range mam zasięg 505 km, maksymalną prędkość 250 km/h i przyspiesza do „setki” w 4,6 sekundy. Wyjściowa cena to 78 580 euro, czyli około 422 tys. złotych z VAT.

Tesla Model X Performance to najdroższy model w ofercie marki. Ma zasięg 485 km, maksymalną prędkość 250 km/h i do „setki” przyspiesza w 2,9 sekundy. Jej cena netto to 90 480 euro, co w złotówkach i z VAT-em daje kwotę ponad 485 tys. złotych.

Zobacz także: auta elektryczne obowiązkowo z dźwiękiem - nowe przepisy

REKLAMA

Tesla Model 3 Materiały prasowe
Tesla Model 3

Tesla w Polsce – wyposażenie aut

Jeśli chodzi o podane ceny, są to kwoty minimalne, dla podstawowych wersji wyposażenia. W każdym samochodzie montowana jest podstawowa wersja autopilota, w skład którego wchodzi m.in. aktywny tempomat i asystent utrzymujący pojazd w pasie ruchu.

Pełny pakiet FSD (Full Self Drive), który teoretycznie umożliwia jazdę autonomiczną, wymaga dopłaty niemal 30 tys. złotych.

Jeszcze jedna ważna kwestia. Po ukończeniu konfigurowania pojazdu, warto spojrzeć na dodatkowe punkty pisane małym drukiem. Otóż odbiór samochodu odbywa się obecnie poprzez centrum Tesli w Holandii, gdzie należy zorganizować transport. W przypadku użycia innego niż autoryzowany transportu, konieczne będzie pozostawienie zabezpieczenia w wysokości 15 tys. euro, które Tesla zwróci po dopełnieniu formalności.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA