Tesla – oprogramowanie podwyższy moc

Tesla wprowadza nowa metodę tuningowania samochodu. Wystarczy ściągnąć nowe oprogramowanie z internetu, żeby cieszyć się większą mocą silnika w Modelu S i Modelu X.

Tesla Model S
Tesla Model S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 199 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Producent elektrycznych samochodów przygotował aktualizację oprogramowania sterującego modelami S i X. Pojawi się ono dopiero w grudniu, ale już teraz wiadomo, że najciekawszą zmianą będzie możliwość podniesienia mocy silnika.

REKLAMA

Producent podaje, że oba modele będą przyspieszać od 0 do 60 mil na godzinę (ok. 96 km/h) w czasie krótszym o 0,1 sekundy od podawanego w katalogu. To oznacza, że najmocniejsza wersja Modelu S P100D będzie potrzebowała zaledwie 2,8 sekundy na taki sprint.

Dzięki temu samochód kosztujący zaledwie 135 tys. dolarów po zainstalowaniu aktualizacji będzie nieznacznie wolniejszy od Bugatti Veyron, które potrzebuje 2,46 sekundy żeby rozpędzić się do tej samej prędkości.

Przy okazji mamy też złą wiadomość dla wszystkich klientów, którzy zamierzają w najbliższym czasie nabyć Model S. Producent poinformował kilka dni temu, że cena podstawowego modelu podwyższy się o 2 tys. dolarów. Podwyżka wchodzi w życie już 22 listopada.

Aktualnie najtańsza wersja Tesli Model S 60 kosztuje 66 tys. dolarów. Auto oferuje zasięg na poziomie 335 km, zmierzony w trybie EPA. Mocniejsza wersja S 75 kosztuje 74 500 dolarów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA