Tesla zapowiada Model 3

Tesla Model 3 będzie "przystępnym cenowo" sedanem, oczywiście z napędem czysto elektrycznym. O designie zbyt wiele nie możemy powiedzieć, ale ma on być "subtelny i dyskretny".

Tesla Model 3 zapowiedź

Na zdjęciu od Tesli widać, że nowy model będzie niższy i mniejszy od Modelu S. Tajemniczy samochód wygląda dość sportowo i prawdopodobnie tak został nacechowany.

REKLAMA

Na razie niewiele wiadomo od Modelu 3, ale wcześniejsze doniesienia sugerują, że przyjmowano już zamówienia "w ciemno", po przedpłacie w wysokości 1000 dolarów. Oficjalna premiera auta ma odbyć się 1 kwietnia. Na ulicy nowe Tesle pojawią się prawdopodobnie na początku 2017 roku.

Istnieje także niejasność, co do jednostki napędowej. Nie mamy wątpliwości, że będzie to silnik elektryczny, ale nie wiadomo o jakiej mocy. Mówi się o mocniejszym motorze niż w Modelu S i Modelu X. Zasięg ma wynosić nawet 400 km, a więc auto ma miało spore aspiracje, żeby konkurować z pojazdami o tradycyjnym napędzie.

Ceny Tesli Modelu 3 są nadal niepotwierdzone, ale niektóre źródła sugerują, że będą oscylować w granicach 35 000 dolarów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA