Tesla – znamy ceny ładowania na Superchargerach

Kilka miesięcy temu Tesla zapowiedziała, że korzystanie z szybkich Superchargerów będzie odpłatne. W końcu poznaliśmy cennik za tą usługę.

materiały prasowe
Tesla 
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Wszyscy klienci, którzy zdecydowali się na zakup samochodu marki Tesla po 15 stycznia 2017 roku muszą się liczyć z opłatą za korzystanie z szybkich ładowarek. Do tej pory usługa była darmowa dla Modeli S oraz X, ale wraz ze zbliżającą się premierą Modelu 3 producent wprowadził zmiany.

REKLAMA

Każdy z użytkowników samochodu będzie miał do wykorzystania roczny limit darmowego ładowania wynoszący 400 kWh, który jest ekwiwalentem zasięgu wynoszącego tysiąc mil (1609 km). Po przekroczeniu tego pakietu korzystanie z ładowarki będzie liczone za kilowatogodziny lub minuty. Informacja na temat kosztów będzie wyświetlana na komputerze pokładowym samochodu.

Cennik różni się w zależności od stanu lub kraju. Producent zaprezentował kilka scenariuszy podróży oraz kosztów z nimi związanych. Przejazd samochodem naładowanym przez Supercharger z San Francisco do Los Angeles ma kosztować 15 dolarów. Z Los Angeles do Nowego Jorku zapłacimy 120 dolarów. Podróżowanie w Europie z Paryża do Rzymu ma kosztować 60 dolarów.

W tej chwili na całym świecie (USA i Europa) zainstalowano 795 Superchargerów. Pieniądze pozyskane od klientów posłużą do rozbudowy sieci ładowarek. W miejscu, gdzie zainstalowano szybkie ładowarki jest zwykle od 6 do 8 portów, które w ciągu 30 minut załadują akumulator do 80 procent pojemności. To pozwoli przejechać 273 km.

REKLAMA