Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Testy zderzeniowe - najnowsze wyniki

EuroNCAP, Audi Audi A6 - 5 gwiazdek

Każdy samochód, nim otrzyma homologację i zostanie dopuszczony do ruchu, musi przejść około 30 różnych crash-testów. Większość prób dotyczy zderzeń czołowych w różnych "konfiguracjach" - ze zróżnicowanym udziałem procentowym uderzenia przodem i przy prędkościach od 26 do 64 km/h, z przeszkodą sztywną lub ulegającą odkształceniu. Zderzenia boczne symuluje się stosując bariery i słupy, uderzające w samochód pod różnymi kątami z prędkością od 29 do 62 km/h. Poza tym przeprowadzane są testy wgniatania dachu oraz testy z udziałem pieszych. Mimo imponującej liczby, badania te oddają jedynie niewielki ułamek potencjalnych sytuacji drogowych. 

Euro NCAP - osrodek badawczy, który przeprowadza testy zderzeniowe wszystkich nowych modeli dostępnych na rynku europejskim, podał wyniki ostatnich testów. Przebadano 10 modeli, z których 9 zdobyło maksymalną ocenę - 5 gwiazdek, a jeden - Kia Picanto - cztery. Pełną listę samochodów, wraz ze zdjęciami z testów znajdziecie w galerii obok.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Będę niestety uszczypliwy dla czegoś co nie ma sensu.
  ~Samuraj, 2011-08-26 00:26:13
 • avatar
  zgłoś
  Hee, ale uszczypliwy jesteś ;-)Aveo na szczęście znacznie poprawili. Ciekawe jak zmienili konstrukcję Golfa Cabrio, że jest tak samo bezpieczny jak zwykły Golf. Spora wiedza inżynierów.
  garfield, 2011-08-25 20:10:09
 • avatar
  zgłoś
  To się chwali, że producenci robią tak bezpieczne wozy. Cieszmy się, że w tej dziedzinie są dobre, bo z ekologią już nie ma co walczyć.
  ~Samuraj, 2011-08-25 11:27:29
 • avatar
  zgłoś
  Producenci dbają o nasze bezpieczeństwo. Na dziesięć ostatnich testów - 9 "piątek".
  auto motor i sport, 2011-08-25 09:14:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij