[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Tomasz Kuchar rallycrossowym mistrzem Polski

Trzeci raz z rzędu Tomasz Kuchar okazał się bezkonkurencyjny w mistrzostwach Polski w rallycrossie. Wrocławianin wygrał we wszystkich dotychczasowych rundach sezonu 2018.

Tomasz Kuchar mistrzem Polski w rallycrossie 2018 Tomasz Kuchar mistrzem Polski w rallycrossie 2018, fot. Maciej Niechwiadowicz

2016, 2017 i 2018 – do listy swoich osiągnięć Tomasz Kuchar dopisał kolejny – trzeci z rzędu - tytuł mistrza Polski w rallycrossie. W tym sezonie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross Kuchar triumfował we wszystkich pięciu rozegranych do tej pory rundach.

Tym samym wrocławianin zgromadził tak dużą liczbę punktów, że mógł przypieczętować tytuł już podczas przedostatnich zawodów, rozgrywanych w miniony weekend (15-16 września) w Słomczynie. Aby tego dokonać kierowca Peugeota 208 RX potrzebował 13 punktów. Zwycięstwo w kwalifikacjach zapewniło Kucharowi 16 punktów, co oznacza, że w tym sezonie żaden z rywali nie zdoła wyprzedzić go w wyścigu po tytuł mistrza Polski.

Po wielu latach startów w rajdach samochodowych Tomasz Kuchar zadebiutował w rallycrossie w 2016 roku i błyskawicznie odnalazł się w nowej dla siebie dyscyplinie. Już w debiutanckim sezonie, za kierownicą Subaru Imprezy, pokonał całą krajową czołówkę i wywalczył swój pierwszy tytuł.

Rok później wrocławianin przesiadł się do Citroena C4 RX. Za kierownicą tego samochodu zwyciężył w 5 z 7 rund rozegranych w sezonie 2017 i zapracował na swoje drugie mistrzostwo Polski w rallycrossie.

W 2018 roku Tomek przesiadł się z Citroena do Peugeota 208 RX. Już od inauguracyjnych zawodów skutecznie wykorzystywał on potencjał nowego samochodu, wygrywając pięć pierwszych rund, w których zdobył łącznie 129 punktów.

REKLAMA

REKLAMA

To oznaczało, że podczas przedostatniej odsłony walki o tytuł Kuchar musiał zdobyć co najmniej 13 punktów, by wyprzedzić drugiego w klasyfikacji Mikołaja Otto bez względu na wyniki finałowej rundy, która odbędzie się w połowie października w Toruniu. Kuchar zrealizował ten plan z nawiązką. Był najszybszy w kwalifikacjach, dzięki czemu dopisał do swojego konta 16 oczek i już może cieszyć się z trzeciego w karierze mistrzostwa Polski w rallycrossie.

- Oczywiście, że tytuł cieszy niesamowicie. Teraz, z perspektywy ponad 20 lat w sportach motorowych jeszcze mocniej doceniam takie momenty i sukcesy, bo smakują jeszcze lepiej. Jednak jeszcze bardziej się cieszę z tego, że przypieczętowałem mistrzostwo w rundzie, w której mamy niesamowicie zaciętą walkę – powiedział Tomasz Kuchar.

- Moi konkurenci jadą bardzo szybko, bo nikt z nich nie miał zamiaru ułatwiać mi zadania. Kibice też przyznają, że jest bardzo fajnie, dyscyplina się rozwija, a kierowcy jeżdżą szybko i widowiskowo. Zatem musiałem wydobyć nowe pokłady energii i mocy, by przycisnąć i wygrać z rywalami – dodał mistrz.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij