Top 10: Najlepiej sprzedające się auta w czerwcu

Na liście Top 10 znalazło się kilka aut, które awansowały w porównaniu z poprzednim rokiem. Nie będziemy zdradzać o co chodzi. Zobaczcie, najlepiej sprzedające się auta w czerwcu na polskim rynku.

Najlepiej sprzedające się auta w czerwcu w Polsce
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowe Mondeo najlepiej wygląda z przodu. Grill a la Aston Martin robi robotę  

10. Ford Mondeo

Rywal Passata jest od niego o włos lepszy. Auto z Wolfsburga znalazło się na 11 miejscu z wynikiem 610 sztuk. Ford w czerwcu sprzedał w Polsce 640 egzemplarzy Mondeo, co plasuje go na 10. pozycji. W przypadku tego modelu zanotowano wzrost aż o 14 pozycji. W zeszłym roku w czerwcu sprzedaż wyniosła 285 sztuk. Czyżby sukces osiągnięto bardzo agresywnym desingnem a'la Aston Martin?

REKLAMA

Nissan Qashqai

9. Nissan Qashqai

Japoński crossover zanotował wzrost o trzy lokaty. W czerwcu tego roku z salonów Nissana wyjechało łącznie 643 sztuki Qashqai'a. To o 179 więcej niż przed rokiem. Co wyróżnia tego Nissana, że Polacy tak chętnie go kupują? Może odpowiedź znajdziecie w naszym teście tego auta.

REKLAMA

REKLAMA

Używana Dacia Duster

8. Dacia Duster

W przypadku rumuńskiego auta sprawa wydaje się być prosta. Auto dobrze się sprzedaje, bo jest tanie. Bazowego Dustera można mieć już za 39 900 zł. W stosunku do poprzedniego roku zanotowano delikatny spadek (-4,8%). W czerwcu sprzedano 669 sztuk Dustera.

REKLAMA

Pierwsza Jazda Toyota Yaris

7. Toyota Yaris

To jedyna Toyota w naszym zestawieniu. Pozostałe (Auris na 14. i Avensis na 20. miejscu) znalazły się w drugiej dziesiątce. Mała Toyota sprzedaje się bardzo dobrze, jej sprzedaż podskoczyła aż o 44,4% w stosunku do roku 2014. W czerwcu zarejestrowano 690 nowych Yarisów. Czym mała Toyota zasłużyła sobie na tak dobry wynik? Może to kwestia "grubego" liftingu i sporych pieniędzy, jakie Toyota włożyła w rozwój tego modelu. Staramy się znaleźć odpowiedź w teście.

REKLAMA

REKLAMA

6. Skoda Rapid

Czekaliście aż się pojawi, prawda? To pierwsza Skoda, która znalazła się w pierwszej dziesiątce. W czerwcu Rapida sprzedano o prawie 300 sztuk więcej niż przed rokiem. W poprzednim miesiącu jego sprzedaż wyniosła 806 sztuk, co jest wynikiem lepszym o 58,3%. Podczas testu długodystansowego testowaliśmy Skodę Rapid. Zobacz, jak poradziła sobie Skoda.

REKLAMA

Volkswagen Golf VII

5. Volkswagen Golf

Oto jest król kompaktów. Najlepiej sprzedające się auto w Europie, w naszym kraju zajęło piątą lokatę. Salony Volkswagena opuściło w czerwcu 851 Golfów. To o 14,5% więcej niż przed rokiem. Siódma generacja pojawiła się w 2012 roku, którą przetestowaliśmy zaraz po pojawieniu się w Polsce. W przyszłym roku możemy spodziewać się jego następcy.

REKLAMA

REKLAMA

Nowy Ford Focus

4. Ford Focus

Podobnie jak w przypadku Mondeo, który wyprzedził rywala z Wolfsburga, tak samo Focus sprzedawał się lepiej niż Golf. Mało tego, kompakt Forda osiągnął lepsze wyniki sprzedaży niż rok temu. To pierwsze auto w naszym zestawieniu, które przebiło 1000 sztuk. W czerwcu sprzedano 1011 sztuk Forda Focusa.

REKLAMA

3. Opel Astra

Podium otwiera Astra z wynikiem 1070 sztuk. Trzecie miejsce pozostało bez zmian w porównaniu z zeszłym rokiem. Natomiast Opel zanotował wzrost sprzedaży aż o 42,9%. Piąta generacja Astry pojawi się we wrześniu podczas salonu we Frankfurcie. Oto, co wiemy o nowej generacji.

REKLAMA

REKLAMA

2. Skoda Octavia

I tu niespodzianka. Zeszłoroczny lider spadł na drugie miejsce. W stosunku do roku 2014 spadek jest niewielki, bo tylko 1,1%, ale to wystarczyło do utraty pozycji. Skoda sprzedała w czerwcu 1193 sztuki Octavii trzeciej generacji.

REKLAMA

Nowa Skoda Fabia Paryż 2014

1. Skoda Fabia

Zaskoczeni? My niespecjalnie. Trzecia generacja Skody jest bardzo udana i ma przyzwoitą cenę. Zresztą, Fabia w Polsce była zawsze jednym z najlepiej sprzedających się modeli. W czerwcu zanotowano 1238 egzemplarzy tego modelu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA