Top 5 Duemila Ruote – najciekawsze auta

Dziś startuje aukcja Duemila Ruote, gdzie wystawionych będzie aż 430 samochodów. Wszystkie należały do jednego właściciela. My wybraliśmy te najciekawsze.

Auta, które wybraliśmy do naszego zestawie to nie są najdroższe model w kolekcji Duemila Route. Te przedstawiliśmy w osobnym materiale - Top 10 najdroższych aut. Kolekcja "Dwa tysiące kół", bo tak można przetłumaczyć nazwę, należała do włoskiego przedsiębiorcy i biznesmena.

REKLAMA

Luigi Compiano, właściciel potężnego zbioru samochodów nie płacił podatków. Włoski rząd oskarżył go niezapłacenie 14 mln euro z tytułu podatków, a nie jest to kwota pewna. Specjaliści twierdzą, że Compiano jest winny o wiele więcej. Mówi się nawet o kilkudziesięciu milionach euro.

Oprócz ogromnej kolekcji Duemila Route, włoskiemu milionerowi skonfiskowano również kilka posiadłości. I te również trafią pod młotek. Skupmy się jednak na samochodach. Włoski biznesmen w swoich garaż miał blisko 430 aut. Pomijamy motocykle, łodzie i rowery, których w sumie uzbiera się ponad 320 sztuk.

Za sprzedaż kolekcji Compiano odpowiedzialny jest światowej sławy dom aukcyjny RM Sotheby's. Pod młotek w Mediolanie trafią takie fenomenalne auta jak Ferrari F40, Maserati MC12, czy Porsche Carrera GT. Wszystkie ciężko jest wymienić, postanowiliśmy wybrać te naszym zdaniem najciekawsze. A jest w czym wybierać!

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

bmw 635 RM Sotheby’s
BMW 635 CSi ETCC Grupa A

4. BMW 635 CSi ETCC Groupa A

To BMW 635 CSi przygotowane według specyfikacji grupy A ETCC, czyli European Touring Car Championship. W aucie pracuje silnik zbudowany przez Alpine o pojemności 2,5 litra. I najciekawsze jest to, że jest to prototypowy egzemplarz. I dlatego dziwi nas wycena. Według ludzi z RM Sotheby's aut jest warte pomiędzy 5, a 10 tys. euro

REKLAMA

REKLAMA

De Tomaso Pantera RM Sotheby’s
De Tomaso Pantera GT5

3. De Tomaso Pantera GT5 z 1982 r.

Do De Tomaso Pantery mamy słabość ogromną. Model ten produkowano przez 20 lat. Centralnie umieszczony silnik V8 konstrukcji Forda oferuje 355 KM. Egzemplarz wystawiony na aukcji to wariant GT5 ze specjalnym pakietem aerodynamicznym (przedni, tylny spojler i poszerzone nadkola). Szacowana cena za ten samochód to od 15 000 do 20 000 euro. 

REKLAMA

Lancia-Ferrari LC2 1991 RM Sotheby's
Lancia-Ferrari LC2 z 1991 r. na aukcji RM Sotheby's

2. Lancia-Ferrari LC2 Group C z 1991

To pojazd, który jest efektem współpracy Ferrari, które dostarczyło silnik i Lanci jest wyścigowy model z grupy C. Auto ma silnik V8 2,6 l, który dzięki dwóm turbosprężarkom generuje moc 650 KM. Ten model miał zdetronizować Porsche 956, niestety ta sztuka nie do końca udała mu się. Na aukcji w Mediolanie samochód może osiągnąć cenę od 240 000 do maksymalne 280 000 euro. 

REKLAMA

REKLAMA

Alfa Romeo 75 RM Sotheby’s
Alfa Romeo 75 Turbo Evoluzione IMSA

1. Alfa Romeo 75 Turbo Evoluzione IMSA 'Ufficiale' z 1987 r.

To bardzo ciekawy egzemplarz wyścigowej Alfy Romeo. Auto zostało zbudowane według specyfikacji amerykańskiej IMSA - International Motor Sports Association. W sumie włosi zbudowali 500 sztuk 75 Turbo Evoluzione. A ten samochód wystawiony na aukcji "Duemila Ruote" nim trafił za Oceanen był jednym z 5 fabrycznych aut wyścigowych Alfy Romeo. Samochód ma doładowany silnik 1.8, który generuje moc ok. 300 KM. Cena może sięgnąć nawet 120 000 euro.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA