Top Gear - Chris Harris, Sabine Schmitz i David Coulthard w zespole?

Jak podaje Jalopnik w nowym motoryzacyjnym show w rolę prowadzących wcielą się Chris Harris, Sabine Schmitz i David Coulthard. Przybliżmy nieco sylwetkę tych trzech osób.

Chris Evans

Jakiś czas temu Chris Evans, nowy prowadzący "Top Gear" podał datę pierwszego odcinka popularnego show w nowej odsłonie. Teraz, jak podaje Jalopnik do Evansa mają też dołączyć Chris Harris, Sabine Schmitz i David Coulthard.

REKLAMA

Jeśli te spekulacje się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z jednymi z najlepszych motoryzacyjnych speców świata. Oczywiście zaraz za auto motor i sport. Ale zostawmy sarkazm i przyjrzyjmy się trzem znanym personom.

Chris Harris ma największe doświadczenie w branży spośród całej trójki. O ile każdy z nich ma dużo wspólnego z motoryzacją, to Harris zna ją od podszewki i ma najwięcej doświadczenia w mediach. Brytyjski dziennikarz motoryzacyjny pracował niegdyś dla portalu Jalopnik, EVO czy magazynu Autocar. Później nagrywał też testy wideo w "Drive", a ostatnio pod własną nazwą "Chris Harris on Cars".

Niemka Sabine Schmitz nazywana jest "Królową Nurburgringu". Zna ten tor jak własną kieszeń. I nic dziwnego, bo spędzała tam każde wolne popołudnie już od dziecka. Pracowała też jako kierowca taksówki na słynnym torze w tzw. "Ring Taxi". Oprócz tego odniosła wiele sukcesów w sportach motorowych. Jest też osobą medialną i za kamerą czuje się dobrze. Występowała wielokrotnie w niemieckich programach motoryzacyjnych, a i w "Top Gear" można ją było oglądać kilka razy.

Ci, którzy interesują się Formułą 1 zapewne dobrze znają nazwisko David Coulthard. To brytyjski były kierowca F1, wicemistrz świata w sezonie 2001. Karierę rozpoczynał jak praktycznie każdy kierowca wyścigowy - na kartingu. Pod koniec lat 80. przeniósł się do Formuły Ford 1600, później do Vauxhall-Lotus, a w 1992 roku przechodzi na trzy sezony do Formuły 3000. Od 1993 w F1. Największe sukcesy odniósł w teamie West McLaren Mercedes, gdzie czterokrotnie stawał na podium. Karierę w F1 zakończył w 2008 roku. Występował także w "Top Gear" jako gość.

Czekamy na potwierdzenie tych informacji przez BBC. Przypomnijmy, że nowe show ma wystartować 8 maja. "Top Gear" będzie składało się z 16 epizodów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA