Tor Formuły 1 w Polsce – na razie wirtualnie

Tor Formuły 1 we Wrocławiu
Tor Formuły 1 we Wrocławiu

Uroczystego otwarcia wrocławskiego toru dokonają 28 listopada prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz Ireneusz Smaga (wiceprezes LG Electronics Polska), którzy jednocześnie złożą podpisy pod listem przewodnim skierowanym do Formula One Management, odpowiadającej za wybór lokalizacji wyścigów F1 na świecie.

"To kolejny etap inicjatywy, którą podjęliśmy organizując plebiscyt TorFormuly1.pl. Tak jak 140 tysięcy Polaków wierzymy, że w naszym kraju jest miejsce dla ulicznego toru F1. Tworząc w pełni funkcjonalny tor w na platformie symulatora, chcemy pokazać, jak wrocławski tor wyglądałby w rzeczywistości. Urzeczywistniliśmy, to co dla wielu wydawało się nierealne. Cieszymy się, że Pan Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia podziela nasze zaangażowanie i tak aktywnie włączył się w promocję tej idei" - powiedział Ireneusz Smaga - wiceprezes LG Electronics Polska.

Uroczysta premiera toru odbędzie się w dniach 28 na wrocławskim rynku i będzie połączona z dwudniowym świętem LG F1, które będzie miało miejsce w ogólnodostępnym miasteczku namiotowym LG F1 o powierzchni 1600 m2.

Przez cały weekend (28 i 29 listopada) wszyscy chętni będą mogli zasiąść za sterami jednego z dziewięciu bolidów-symulatorów i poczuć się jak kierowcy F1 ścigający się na torze we Wrocławiu.

W sobotę odbędą się w kwalifikacje do niedzielnego finału, w którym 60 najlepszych
zawodników będzie walczyło o miano najszybszego kierowcy na pierwszym polskim torze Formuły 1.

W każdym wyścigu wystartuje po 8 zawodników, którzy będą ze sobą bezpośrednio rywalizować. Najlepsi przechodzą do następnej rundy i tak do samego finału. Firma LG przygotowała dla zwycięzców atrakcyjne nagrody w postaci najnowszych telewizorów, monitorów i sprzętu audio.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA