Tor Poznań: Czy grozi mu likwidacja?

Zjeżdżają do niego nie tylko pasjonaci z całej Polski, ale również zza granicy. Czy Tor Poznań, który uprzykrza życie okolicznych mieszkańców zostanie wkrótce zamknięty? 

fot. aw.poznan.pl

Tor wyścigowy w Poznaniu to najważniejsze tego typu miejsce w całym kraju. Są również inne, ale ten najbardziej znany i ceniony znajduje się właśnie w stolicy Wielkopolski. Zbudowany w drugiej połowie lat 70’ obiekt nie był powodem żadnych sporów dopóki miejska aglomeracja, w miarę rozrastania się, nie zaczęła zbliżać się coraz bardziej do granic toru. Mieszkańcy, którym sąsiedztwo Toru Poznań zaczęło uprzykrzać życie, nie wahali się udać ze swoim problemem do prezydenta miasta, Jacka Jaśkowiaka.

REKLAMA

"Nie jestem za likwidacją Toru Poznań. Jestem za rozwiązaniem problemu hałasu, jaki przeszkadza mieszkańcom zachodniej części Poznania, Dopiewa i Tarnowa Podgórnego" - napisał Jaśkowiak. W jego oficjalnym oświadczeniu czytamy także, że chciałby otworzyć tor dla większej rzeszy mieszkańców, poprzez organizowanie najróżniejszych eventów. Rozzłoszczonych amatorów weekendowych szaleństw możemy uspokoić, że żadne drastyczne decyzje nie zostaną podjęte w najbliższym czasie. Ale jak podkreśla prezydent miasta, to nie będzie trwało wiecznie i potrzebne będą działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców okolicznych zabudowań.

Mamy szczerą nadzieję, że cała ta historia nie zostanie rozwiązana w taki sposób, jak miało to miejsce w Lublinie, gdzie władze miasta sprzedały Tor Lublin w prywatne ręce i obiecały znaleźć odpowiednie miejsce na lokalizację nowego toru. Jak się okazało, zapewnienia lubelskich władz nie miały żadnego przełożenia na ich rzeczywiste działania, więc finalnie, motoryzacyjni pasjonaci ze wschodniej Polski zostali pozbawieni miejsca, w którym mogliby rozwijać swoją pasję. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA