Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Tour de France Femmes – Marianne Vos z zielonym trofeum autorstwa Skody

Pierwsza w historii edycja Tour de France kobiet dobiegła końca. Holenderska zawodniczka – Marianne Vos – zwyciężyła w klasyfikacji punktowej zawodów. Kolarkę wyróżniono zielonym trofeum wykonanym z czeskiego kryształu, które zostało zaprojektowane przez Skoda Design.

Marianne Vos z trofeum od Skoda Design fot. materiały prasowe
Marianne Vos z trofeum od Skoda Design

Marka Skoda, jako główny sponsor i partner motoryzacyjny imprezy, na potrzeby wydarzenia udostępniła organizatorom i zespołom flotę ponad 50 pojazdów. Zwyciężczynią klasyfikacji generalnej Tour de France Femmes avec ZWIFT została 39-letnia holenderska kolarka Annemiek van Vleuten.

W niedzielę 24 lipca br. aż 144 uczestniczek w 24 drużynach wystartowało z Paryża w ramach pierwszego etapu Tour de France Femmes avec ZWIFT. Zawodniczki wyruszyły spod Wieży Eiffla, aby pokonać 1033-kilometrową trasę, składająca się z ośmiu etapów. Wiodła ona przez wschodnią Francję zanim peleton dotarł do mety – słynnego podjazdu La Super Planche des Belles Filles w Wogezach. To tam Annemiek van Vleuten świętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Zwyciężczynią klasyfikacji punktowej została 35-letnia Marianne Vos z Holandii. Zawodniczka startowała w zielonej koszulce przeznaczonej dla liderki rankingu sprinterskiego, która była sponsorowana przez Skodę. Za swoje osiągnięcie otrzymała zielone kryształowe trofeum zaprojektowane i wykonane przez Skoda Design.

Skoda wspierała wyścig jako główny sponsor i partner motoryzacyjny, zapewniając organizatorom ponad 50 pojazdów serwisowych i pomocniczych. We flocie, oprócz modelu Octavia, znajdowała się również Skoda Superb iV z napędem hybrydowym typu plug-in, która była używana jako pojazd dowodzenia przez dyrektorkę Tour de France Femmes, Marion Rousse. Marka, poprzez swoje zaangażowanie w wydarzenie, chce promować kobiece kolarstwo na najwyższym poziomie na arenie międzynarodowej.

Zobacz również:
REKLAMA