REKLAMA

Toyota Auris GR - nadchodzi rasowy kompakt

Po Yarisie GRMN Toyota szykuje kolejną rasową odmianę, tym razem Aurisa. Nadejście Toyoty Auris GR zapowiada przedstawiciel australijskiego oddziału marki.

Toyota Auris GRMN
Toyota Auris GRMN, fot. X-Tomi Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Najpierw był Yaris GRMN – europejskie dzieło sztuki tuningu największego japońskiego producenta. Hot hatch Toyoty zniknął szybciej niż się pojawił, zostawiając za sobą opadnięte szczęki zachwyconych fanów. Limitowana wersja 400 sztuk sprzedała się w Europie w zaledwie 72 godziny. Czy teraz możemy się spodziewać sportowego Aurisa?

Kiedy na rynku debiutuje nowy hatchback, pojawia się pytanie, czy dołączy do niego wyczynowa wersja. W przypadku nowego Aurisa trzeciej generacji, który zadebiutował w marcu na salonie samochodowym w Genewie, pytanie o hot hatcha brzmi raczej "kiedy?", niż "czy w ogóle?".

REKLAMA

REKLAMA

Auris GR na horyzoncie

Sean Hanley, dyrektor sprzedaży i marketingu Toyota Australia w rozmowie z serwisem motoring.com.au zasugerował, że fani kompaktowych hot hatchy mają na co czekać ze strony Toyoty.

- Na razie nie mamy takich planów, ale z Gazoo Racing i jego możliwościami na przyszłość mocniejszy samochód powinien pojawić się w linii GR. Tego rodzaju samochód byłby bardzo interesujący i z pewnością przeprowadzimy badania rynku, aby doprowadzić do pojawienia się takiego auta – powiedział Hanley.

- Chciałbym go zobaczyć najszybciej jak to możliwe – dodał przedstawiciel Toyota Australia.

Główny inżynier nowego Aurisa, Yasushi Ueda, podał nieco więcej szczegółów na temat sportowego wcielenia Aurisa trzeciej generacji.

- To mógłby być jeden z punktów w cyklu życia tego modelu. Ale w kwestii daty premiery sportowego samochodu z 2-litrowym silnikiem... Na razie nie ma takich planów, jednak jak już wspomniałem, w ciągu życia tego modelu Aurisa to mogłaby być kolejna okazja do wzmocnienia tego produktu – skomentował Ueda.

REKLAMA

Seria GR na razie w Japonii

Gorący Auris nosiłby plakietkę GR, czyli skrót od Gazoo Racing. W nowej nomenklaturze usportowionych modeli Toyoty, zastosowanej już z powodzeniem na japońskim rynku, najbardziej zaawansowanym stopniem modyfikacji jest GRMN – znany dotychczas tylko z jednego modelu Yaris GRMN.

Średni stopień GR na razie nie pojawił się jeszcze poza Japonią, ale zgodnie z zapowiedziami Toyoty to się niedługo zmieni. Na japońskim rynku seria GR jest rozpoznawalna po specjalnym wzorze grilla, zaciskach hamulców z logo GR i specjalnym emblemacie.

We wnętrzu pojawiają się sportowe fotele z lepszym wsparciem bocznym z logo GR oraz specjalny przycisk startu. Na razie Japończycy mają do wyboru dwa modele – coupe Toyota 86 GR i hatchbacka Vitz GR.

W kwestii Aurisa GR Hanley zasugerował, że może pojawić się na kolejnych rynkach w ciągu 2-3 lat. Możemy się w tym przypadku spodziewać sztywniejszego zawieszenia, mocniejszych hamulców i pakietu aerodynamicznego.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA