[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.0

Toyota Auris GRMN - powstanie nowy hot-hatch?

Toyota zaprezentowała na salonie samochodowym w Genewie nową generację swojego hitu - Aurisa. Zobaczmy, jak mógłby wyglądać ten model w wersji GRMN.

Toyota Auris GRMN Toyota Auris GRMN, fot. X-Tomi Design

Toyota Yaris GRMN istnieje i robi piorunujące wrażenie. Ten limitowany do 400 egzemplarzy mini hot-hatch ma 212 KM mocy i do "setki" przyspiesza w 6,3 sekundy, legitymując się najwyższym wskaźnikiem mocy do masy w swojej klasie - 5,35 kg na 1 KM.

Czy doczekamy się tak rasowej wersji kompaktowego Aurisa, którego nowa generacja właśnie pokazała się na trwających właśnie targach motoryzacyjnych w Genewie? Na razie musimy poprzestać na wizji artysty, jaką przedstawił X-Tomi Design.

Toyota Auris w wersji GRMN, widoczna na grafice, ma bogaty pakiet aerodynamiczny, duże koła i oczywiście specjalne malowanie. Co mogłoby znaleźć się pod maską? Wiemy już, że nowy Auris zupełnie zrezygnował z diesli i będzie dostępny z silnikiem benzynowym i dwóch odmianach hybrydowych.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Auris (Genewa 2018) Toyota Auris (Genewa 2018)

Toyota Auris GRMN mogłaby być napędzana tym silnikiem, co Yaris GRMN i rywalizować z Volkswagenem Golfem GTI lub mieć mocniejszy, bliski 300 KM silnik, do walki z największymi - Golfem R czy Hondą Civic Type R. A może producent zdecydowałby się na mocną hybrydę, zapożyczoną od Lexusa? To na razie czyste spekulacje, ale pomarzyć warto.

Przypomnijmy, że cywilna wersja Toyoty Auris będzie napędzana benzynowym 1.2 turbo o mocy 116 KM, znanym już napędem hybrydowym o łącznej mocy 122 KM (z silnikiem 1.8) lub nowym zespołem napędowym (z silnikiem 2.0) - który łącznie będzie osiągał 180 KM.

Nowy Auris jest o 2,5 cm niższy i o 4 cm dłuższy niż poprzednik, co uzyskano głównie za sprawą większego rozstawu osi. Dzięki zmienionym wymiarom ma bardziej opływowy kształt, a maska położona niżej o 47 mm wpływa na poprawę widoczności z miejsca kierowcy, zwiększając bezpieczeństwo.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij