REKLAMA

Toyota Auris odchodzi, zastąpi ją Corolla

Toyota wraca do nazywania swojego kompaktowego bestsellera imieniem Corolla. Tym samym nazwa Auris, znana na europejskim rynku od 2006 roku, przestanie być używana.

Toyota Auris (Genewa 2018)
Toyota Auris (Genewa 2018)

Jak informuje Toyota, w 2019 roku, wraz z debiutem nowej generacji kompaktowej Toyoty, nazwa Corolla obejmie wszystkie wersje nadwozia - sedan, hatchback i kombi - na całym świecie. Tym samym nazwa Auris zniknie z europejskiego rynku.

Nowa generacja kompaktowej Toyoty w wersjach hatchback, kombi i sedan będzie od 2019 roku na całym świecie nosiła nazwę Corolla. Nowy model o nowoczesnej konstrukcji i dynamicznym designie, pokazanym w przedprodukcyjnej wersji w Genewie wiosną 2018 roku, ma wzmocnić pozycję Corolli jako najpopularniejszego samochodu w historii.

REKLAMA

Toyota Auris (Genewa 2018)
Toyota Auris (Genewa 2018)

Wraz z premierą nowej generacji Corolli w pierwszej połowie 2019 roku Toyota rezygnuje z nazwy Auris, obecnej do tej pory m.in. w Europie.

Inauguracja nowego nazewnictwa będzie towarzyszyła wprowadzeniu do modelu innowacyjnej, modułowej platformy TNGA (Toyota New Global Architecture), która zastąpi dotychczasowe trzy różne platformy. Użycie nowej płyty TNGA znacznie ułatwia tworzenie kolejnych modeli oraz zwiększa swobodę projektantów.

REKLAMA

Toyota Auris (Genewa 2018)
Toyota Auris (Genewa 2018)

Nowa Toyota Corolla Touring Sports (kombi) będzie miała światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Paryżu już 4 października. Wraz z nią na stoisku stanie Corolla w wersji hatchback, która zadebiutowała w marcu na targach w Genewie. Obie odmiany będą wyposażone w napęd hybrydowy.

Toyota Corolla to najlepiej sprzedający się samochód na świecie i najpopularniejsze auto wszech czasów. Od 1966 roku jej sprzedaż przekroczyła już 45 milionów egzemplarzy.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA