REKLAMA

Toyota Aygo - Genewa 2018

Toyota Aygo, najpopularniejsze auto w segmencie A w Polsce, przeszło kurację odmładzającą. Debiutuje w tej formie na salonie samochodowym w Genewie.

Toyota Aygo (Genewa 2018)
Toyota Aygo (Genewa 2018)

Odświeżona Toyota Aygo ma, w zamyśle stylistów, jeszcze bardziej wyróżniać się na drodze, w konkurencyjnym segmencie małych aut miejskich. Decydują o tym młodzieżowy styl auta i nowe możliwości personalizacji, a pod maską pracuje zmodyfikowany silnik o większej mocy.

Nowe Aygo zachowuje rozpoznawalny znak X. Nowy projekt przodu auta otrzymał przeprojektowane przednie reflektory ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej, dostępnymi w standardzie w każdej wersji wyposażenia.

Z boku uwagę zwraca bardziej rozbudowana w trzech wymiarach przednia część oraz obrys tylnych reflektorów, dzięki którym samochód wygląda, jakby był w ruchu. Tył zdobią nowe światła do jazdy dziennej LED o rozpoznawalnym kształcie.

REKLAMA

Toyota Aygo (Genewa 2018)
Toyota Aygo (Genewa 2018)

Odświeżone Aygo jest dostępne w dwóch nowych odsłonach – z nowym lakierem Magenta i w wersji czarnej z niebieskimi akcentami stylistycznymi. W ofercie znajdą się też nowe wzory kołpaków na 15-calowe koła, które podkreślają elegancki wygląd samochodu.

We wnętrzu pojawiła się unowocześniona tablica rozdzielcza o trójwymiarowym designie i nowym kolorze podświetlenia. Zmieniona kolorystyka wnętrza, łącząca szarość Quartz Grey i lśniącą czerń Piano Black, komponuje się z nowymi wzorami tapicerek.

REKLAMA

Toyota Aygo (Genewa 2018)
Toyota Aygo (Genewa 2018)

Odświeżone Aygo będzie dostępne w wersjach x oraz x-play. Każda konfiguracja wyróżnia się własnymi elementami stylistycznymi – wykończeniem przedniego zderzaka, obręczami kół oraz aranżacją wnętrza.

Trzycylindrowy, 12-zaworowy silnik DOHC VVT-i o pojemności 1 litra jest teraz zgodny z najnowszą normą emisji spalin Euro 6.2. Silnik został udoskonalony pod względem mocy i zużycia paliwa, ma także lepszą charakterystykę momentu obrotowego, którego wysokie wartości są dostępne przy niższych obrotach.

REKLAMA

Toyota Aygo (Genewa 2018)
Toyota Aygo (Genewa 2018)

Unowocześniona jednostka 1,0 l VVT-i ma nowy podwójny układ wtryskiwaczy paliwa, wyższy stopień sprężania, szereg nowych elementów o niskim tarciu, chłodzony system recyrkulacji spalin (EGR) oraz ulepszony wałek wyrównawczy, obniżający drgania na biegu jałowym.

Moc silnika została zwiększona do 72 KM przy 6 000 obr./min., zaś moment obrotowy wynosi 93 Nm przy 4 400 obr./min. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 13,8 s (o 0,4 s szybciej) i rozpędza się do 160 km/h.

REKLAMA

Toyota Aygo (Genewa 2018)
Toyota Aygo (Genewa 2018)

Średnie zużycie paliwa dla standardowej wersji zostało ograniczone z 4,1 do 3,9 l/100 km (NEDC). Wersja Eco przynosi dodatkowe oszczędności – zużywa tylko 3,6 l/100 km (NEDC).

Toyota AYGO jest wyposażona w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, który zapobiega kolizjom lub ogranicza ich skutki w wielu różnych sytuacjach na drodze.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA