REKLAMA

Toyota Aygo – miejski, nie znaczy nudny

Toyota Aygo przeszła niedawno face lifting, który odświeżył jej wygląd. Nieduże, miejskie auto ma teraz więcej elementów, które pozwalają na szeroką personalizację. Doszły nowe kolory i elementy wyposażenia.

Toyota Aygo 2018
Toyota Aygo 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Wyróżnia się na drodze

Toyota Aygo od zawsze wyróżniała się stylistyką, a charakterystyczny przód ze znakiem X stał się wizytówką tego modelu. Najnowsza odsłona auta nie straciła swojej tożsamości. Mało tego, jej wygląd jest jeszcze bardziej wyrazisty.

Dzięki nowemu projektowi charakterystyczny znak X wkomponowany między maskę, grill i światła ma trójwymiarową strukturę. Przeprojektowano również wygląd przednich lamp, które są teraz bardziej dynamiczne i podkreślone przez specjalne ornamenty.

Zmian nie uniknął również tył Aygo. Tutaj także króluje znak X, podkreślony przez estetyczne światła pozycyjne LED. Co ciekawe, również przednie oświetlenie do jazdy dziennej jest wykonane w tej technologii i dostępne w standardowym wyposażeniu, co jest ewenementem w segmencie A. Nowa stylistyka ma jeszcze jeden efekt – sprawia, że auto wydaje się szersze.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Aygo 2018
Toyota Aygo 2018

Cztery odmiany

Nowemu Aygo można dodatkowo nadać indywidualny charakter dzięki odpowiedniej konfiguracji. Toyota przygotowała w sumie cztery odmiany – x, x-play, selection x-cite i selection x-treme, a także wiele dodatkowych opcji i pakietów. W odświeżonym modelu dostępne są nowe wzory felg i kołpaków, a także trzy rodzaje tapicerki.

Do wyboru jest również siedem kolorów nadwozia – White Flash, Mambo Red, Silver Sparkle, Electro Grey, Bold Black, Cyan Splash i Magenta Charm. Z żywymi barwami kontrastuje dach auta, kiedy został pokryty lakierem w kolorze fortepianowej czerni.

Wnętrze

Konsola centralna zyskała bardziej trójwymiarową stylistykę, zegary mają teraz nowy wygląd, elementy kokpitu pomalowano eleganckim, błyszczącym lakierem Piano Black, a nawiewy klimatyzacji wykończono w kolorze nadwozia.

Auto zapewnia również wyższy komfort jazdy. To za sprawą dodatkowych materiałów wyciszających w bagażniku, tylnych drzwiach i słupku A. Ten ostatni element otrzymał również dodatkowe uszczelnienie wygłuszające. Podobne rozwiązanie zastosowano w desce rozdzielczej.

REKLAMA

Toyota Aygo 2018
Toyota Aygo 2018

Technologie

Systemy Apple CarPlay i Android Auto integrują urządzenia mobilne z systemem multimedialnym Toyota x-touch, opracowanym przy współpracy z cenioną firmą Pioneer. Dzięki nim na 7-calowym ekranie bez problemu można zobaczyć wiadomości, uruchomić nawigację satelitarną, włączyć muzykę czy wybrać numer telefonu. Systemem można również sterować głosowo.

Bezpieczeństwo

O bezpieczeństwo na pokładzie auta dba system Toyota Safety Sense, w skład którego wchodzi system wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego oraz układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Aygo może być także wyposażone w automatyczne światła z czujnikiem zmierzchu i automatyczny ogranicznik prędkości, zaś do standardu należy system wspomagający pokonywanie podjazdów i 6 poduszek powietrznych.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Aygo 2018
Toyota Aygo 2018

Cena

Ceny najnowszej odsłony najpopularniejszego auta segmentu A zaczynają się od 36 900 zł. Samochód można zamówić również w leasingu SmartPlan, którego miesięczna rata wynosi od 399 zł.

Według badań firmy Eurotax, wartość rezydualna nowej Toyoty Aygo w wersji x po trzech latach i 120 tys. kilometrach przebiegu wynosi aż 58,6 proc. To oznacza, że japoński maluch straci w tym czasie na wartości o ponad 4 punkty procentowe mniej, niż drugie najpopularniejsze auto w segmencie A w Polsce – Skoda Citigo w wersji Ambition.

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA