REKLAMA

Toyota Aygo x-cite w Genewie

Na salonie samochodowym w Genewie Toyota zaprezentuje między innymi model Aygo w wersji x-cite.

Toyota Aygo x-cite Materiały prasowe
Toyota Aygo x-cite

Toyota Aygo drugiej generacji co roku wzbogaca się o nową linię edycji specjalnych. W tym roku do gamy modelowej Aygo w Polsce trafi nowa odmiana x-cite, która zadebiutuje w marcu podczas targów w Genewie.

W ubiegłym roku Toyota Aygo przeszła face lifting. Zespół inżynierów i designerów wzmocnił młodzieżowy wygląd auta, ale także udoskonalił silnik, zwiększając jego moc i wydajność.

Edycja x-cite - nadwozie

Nowa edycja specjalna x-cite to kolejna wersja tego modelu z dwukolorowym nadwoziem. Odmiana ta wyróżnia się lakierem Pure Orange na karoserii oraz czarnym dachem. Komponuje się z nimi ornament Pure Orange na przednim spojlerze oraz czarne obudowy bocznych lusterek.

W tej odmianie również znajdziemy światła przeciwmgielne, przyciemniane tylne szyby i lśniąco czarne, aluminiowe obręcze kół o 10 ramionach i średnicy 15 cali.

Zobacz także: Toyota GR Supra - wielki powrót!

REKLAMA

Toyota Aygo x-cite Materiały prasowe
Toyota Aygo x-cite

Edycja x-cite – wnętrze

Lśniąco czarne wykończenia zdobią także konsolę centralną i panel tablicy rozdzielczej. Czarna jest także obudowa skrzyni biegów, a obudowy nawiewów wyróżniają się kolorem Pure Orange. Seria x-cite ma także materiałową tapicerkę Manhattan i wykończone pomarańczowym obszyciem dywaniki.

Toyota Aygo w odmianie x-cite ma bogate wyposażenie, obejmujące m.in.:

  • klimatyzację,
  • kierownicę wielofunkcyjną z przyciskami do kontroli systemu audio,
  • fotel kierowcy z regulacją wysokości,
  • ogranicznik prędkości dla wersji z manualną skrzynią biegów.

System multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali i kamerą cofania współpracuje ze smartfonami poprzez Apple CarPlay i Android Auto. Opcjonalnie dostępne są radio DAB, inteligentny kluczyk i uruchamianie samochodu przyciskiem oraz pakiet Toyota Safety Sense.

Zobacz także: zaostrzenie kar za kradzież tablic rejestracyjnych

REKLAMA

Toyota Aygo x-cite Materiały prasowe
Toyota Aygo x-cite

Toyota Aygo x-cite - bezpieczeństwo

Toyota Aygo jest wyposażona w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, który zapobiega kolizjom lub ogranicza ich skutki w wielu różnych sytuacjach na drodze.

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) wykrywa inne pojazdy przed samochodem i w przypadku niebezpieczeństwa kolizji ostrzega kierowcę i zwiększa siłę hamowania, a jeśli kierowca nie zareaguje, uruchamia automatyczne hamowanie awaryjne, które redukuje prędkość o 30 km/h. System działa w zakresie prędkości 10-80 km/h.

Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) pomaga zapobiec zderzeniom czołowym lub zajechaniu drogi pojazdowi na sąsiednim pasie. System wykrywa białe i żółte oznakowania poziome na drodze. Kiedy samochód zaczyna opuszczać swój pas ruchu bez włączonego kierunkowskazu, system ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i świetlnym.

Toyota Aygo x-cite - silnik

1-litrowy silnik trzycylindrowy DOHC VVT-i Toyoty ma moc zwiększoną do 72 KM przy 6 000 obr./min., zaś moment obrotowy wynosi 93 Nm przy 4 400 obr./min. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 13,8 s (o 0,4 s szybciej) i rozpędza się do 160 km/h. Średnie zużycie paliwa wynosi 4,1 l/100 km.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA