REKLAMA

Toyota Camry – Paris Motor Show 2018

Na salonie samochodowym w Paryżu debiutuje nowa Toyota Camry, która uzupełnia gamę modeli hybrydowych o sedana z segmentu E.

Toyota Camry - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Toyota Camry - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Nowy model Toyoty Camry jest wyposażony w najnowocześniejszy obecnie układ hybrydowy czwartej generacji, opracowany w architekturze TNGA. Napęd hybrydowy Toyoty Camry składa się z 2,5-litrowego, czterocylindrowego silnika benzynowego z nowej serii Dynamic Force Engine oraz silnika elektrycznego.

Układ ma moc 218 KM i rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 8,3 s. Auto wyróżnia się przy tym niskim średnim zużyciem paliwa, wynoszącym według producenta od 4,3 l/100 km.

 

REKLAMA

Toyota Camry - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Toyota Camry - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Nowy silnik skonstruowano od podstaw. Jednostka odznacza się najwyższymi na świecie wartościami sprawności cieplnej i mocy jednostkowej. Wysoką sprawność cieplną, przekładającą się na niskie zużycie paliwa przy dobrych osiągach, uzyskano między innymi dzięki wysokiemu stopniowi sprężania (14:1 przy pracy w układzie hybrydowym) oraz technologii szybkiego spalania.

Silnik elektryczny ma moc 120 KM (88 kW) i moment obrotowy 202 Nm. Zastosowano w nim cewki o zmienionej strukturze i mniejszej liczbie zwojów, a także nowy rodzaj stali magnetycznej. Planetarną przekładnię redukcyjną zastąpiono przekładnią walcową, z o 20 proc. mniejszymi stratami.

REKLAMA

Toyota Camry - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Toyota Camry - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Nowy niklowo-wodorkowy akumulator trakcyjny o napięciu nominalnym 244,8 V i pojemności 6,5 Ah zawiera 204 ogniwa. Jest o 11 proc. mniejszy, a także lżejszy od poprzedniego, co umożliwiło umieszczenie go pod tylnymi siedzeniami i zwiększenie pojemności bagażnika do 524 litrów.

Znamy już ceny nowej Toyoty Camry. Tanio nie jest. Podstawowy model w wyposażeniu Comfort to wydatek 139,9 tys. złotych. Kolejny model, Prestige, kosztuje od 149,9 tys. złotych, natomiast flagowy Executive to 159,9 tys. złotych.

Jest jeszcze pakiet VIP, w którym za dodatkowe 20 tys. złotych dostaniemy m.in. elektryczną regulację foteli z tyłu czy system audio JBL z dziewięcioma głośnikami, a także podłokietnik z tyłu, z regulacją klimatyzacji i rolety na tylnej szybie. Tymczasem zapraszamy do śledzenia relacji w serwisie specjalnym poświęconym Paris Motor Show 2018

 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA