[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Toyota Camry z pół miliona klocków Lego

Dziecko drzemie w każdym z nas. I dobrze, bo dzięki temu powstają projekty takie, jak choćby zbudowana z pół miliona klocków Lego, pełnowymiarowa replika Toyoty Camry. Zobaczcie sami.

Toyota Camry z klocków Lego Toyota Camry z klocków Lego

Australijska Toyota pokazała w Melbourne pełnowymiarową replikę Camry nowej generacji zbudowaną w całości z klocków Lego. Samochód stworzył Ryan McNaught przy użyciu 500 tys. elementów.

Konstrukcja waży dwie tony – jest zatem o 400 kg cięższa od oryginalnego auta. Ryan McNaught zadbał o odwzorowanie takich szczegółów jak logotypy Toyoty, znaczek Hybrid, felgi aluminiowe czy działające światła i kierunkowskazy.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Camry z klocków Lego Toyota Camry z klocków Lego

Twórca Lego Camry, Ryan McNaught "The Brickman", jest jedynym na południowej półkuli profesjonalnym twórcą z certyfikatem Lego. Na całym świecie jest ich tylko czternastu. Stworzenie repliki Toyoty Camry zajęło mu 900 godzin pracy w ciągu ośmiu tygodni. To ponad 40 razy dłużej, niż trwa budowa jednego samochodu w fabrykach Toyoty.

REKLAMA

Toyota Camry z klocków Lego Toyota Camry z klocków Lego

- Jestem bardzo podekscytowany premierą mojej najnowszej kreacji Lego, Toyoty Camry naturalnych rozmiarów, na wystawie Brickman Awesome w Melbourne. Zbudowanie jej zajęło mi dwa miesiące, zużyłem ponad 500 tys. klocków, ale jestem bardzo zadowolony z efektu. Nie mogę się doczekać, by poznać opinie widzów na jej temat. Bardzo się cieszę ze współpracy z Toyotą, która umożliwiła mi zbudowanie mojego pierwszego pełnowymiarowego samochodu z klocków Lego - mówił twórca.

REKLAMA

REKLAMA

Tekturowy Lexus IS origami Tekturowy Lexus IS origami

Nie jest to pierwsza próba artystycznego odwzorowania samochodu produkcji Toyoty w skali 1:1. Ponad dwa lata temu w Wielkiej Brytanii powstał wierny model Lexusa IS 300h, wykonany w stylu origami z wielu arkuszy precyzyjnie przyciętego kartonu. Co ciekawe, samochód był zdolny do jazdy – można było do niego wsiąść i poprowadzić.

Nad wykonaniem Lexusa IS origami pracowało pięciu ludzi przez trzy miesiące. Zużyli 1700 arkuszy tektury o łącznej masie przekraczającej tonę. Replika hybrydowego sedana Lexusa jest autem elektrycznym – silniki zostały zamontowane bezpośrednio przy kołach z tektury.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij