REKLAMA

Toyota Camry z pół miliona klocków Lego

Dziecko drzemie w każdym z nas. I dobrze, bo dzięki temu powstają projekty takie, jak choćby zbudowana z pół miliona klocków Lego, pełnowymiarowa replika Toyoty Camry. Zobaczcie sami.

Toyota Camry z klocków Lego
Toyota Camry z klocków Lego
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 151 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Australijska Toyota pokazała w Melbourne pełnowymiarową replikę Camry nowej generacji zbudowaną w całości z klocków Lego. Samochód stworzył Ryan McNaught przy użyciu 500 tys. elementów.

Konstrukcja waży dwie tony – jest zatem o 400 kg cięższa od oryginalnego auta. Ryan McNaught zadbał o odwzorowanie takich szczegółów jak logotypy Toyoty, znaczek Hybrid, felgi aluminiowe czy działające światła i kierunkowskazy.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Camry z klocków Lego
Toyota Camry z klocków Lego

Twórca Lego Camry, Ryan McNaught "The Brickman", jest jedynym na południowej półkuli profesjonalnym twórcą z certyfikatem Lego. Na całym świecie jest ich tylko czternastu. Stworzenie repliki Toyoty Camry zajęło mu 900 godzin pracy w ciągu ośmiu tygodni. To ponad 40 razy dłużej, niż trwa budowa jednego samochodu w fabrykach Toyoty.

REKLAMA

Toyota Camry z klocków Lego
Toyota Camry z klocków Lego

- Jestem bardzo podekscytowany premierą mojej najnowszej kreacji Lego, Toyoty Camry naturalnych rozmiarów, na wystawie Brickman Awesome w Melbourne. Zbudowanie jej zajęło mi dwa miesiące, zużyłem ponad 500 tys. klocków, ale jestem bardzo zadowolony z efektu. Nie mogę się doczekać, by poznać opinie widzów na jej temat. Bardzo się cieszę ze współpracy z Toyotą, która umożliwiła mi zbudowanie mojego pierwszego pełnowymiarowego samochodu z klocków Lego - mówił twórca.

REKLAMA

REKLAMA

Tekturowy Lexus IS origami
Tekturowy Lexus IS origami

Nie jest to pierwsza próba artystycznego odwzorowania samochodu produkcji Toyoty w skali 1:1. Ponad dwa lata temu w Wielkiej Brytanii powstał wierny model Lexusa IS 300h, wykonany w stylu origami z wielu arkuszy precyzyjnie przyciętego kartonu. Co ciekawe, samochód był zdolny do jazdy – można było do niego wsiąść i poprowadzić.

Nad wykonaniem Lexusa IS origami pracowało pięciu ludzi przez trzy miesiące. Zużyli 1700 arkuszy tektury o łącznej masie przekraczającej tonę. Replika hybrydowego sedana Lexusa jest autem elektrycznym – silniki zostały zamontowane bezpośrednio przy kołach z tektury.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA