Toyota Century - to się nazywa vintage!

Jeśli nie kojarzycie Toyoty Century, to nic dziwnego, bo to model wyłącznie dla Japonii. Ciekawostką jest fakt, że powstaje od 50 lat, a na rynku debiutuje dopiero... trzecia generacja!

Toyota Century
Toyota Century
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota Century zaczęła swoją przygodę w roku 1967, jako flagowy model koncernu. Był oferowany wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, a pod maską pracowały silniki V8 o pojemności od 3 do 4 litrów.

REKLAMA

W 1997 roku przyszedł czas na drugą generację, sprzedawaną po dziś dzień. Tu z kolei przyjemnie bulgotało aż 12 cylindrów w układzie V, o łącznej pojemności 5 litrów i mocy 280 KM.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Century
Toyota Century

Wreszcie, po 20 latach od debiutu "dwójki", przyszedł czas na nową odsłonę Toyoty Century. Co istotne, na zdjęciach prezentujemy właśnie tę, najnowszą generację, choć może się na pierwszy rzut oka wydawać, że to model sprzed kilkudziesięciu lat.

REKLAMA

Toyota Century
Toyota Century

Niech was to nie zmyli. 5,33-metrowej długości limuzyna, dysponująca rozstawem osi równym 3,09 metra oraz szerokością 1,93 metra, jest naszpikowana najnowszymi rozwiązaniami i pomysłami inżynierów Toyoty.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Century
Toyota Century

Zacznijmy od w pełni LED-owych reflektorów adaptacyjnych i pakietu Safety Sense. Specjalnie zestrojone zawieszenie, w połączeniu z oponami przeznaczonymi do tego modelu oraz systemem aktywnej redukcji szumów, zapewniają najwyższy komfort podróżowania, bez hałasów docierających z zewnątrz.

REKLAMA

Toyota Century
Toyota Century

W kabinie przestronność godna limuzyny, którą Century zresztą jest. Z tyłu mamy dwa osobne fotele, regulowane za pośrednictwem dużego panelu LCD umieszczonego między przednimi fotelami. Tu można także sterować ustawieniami klimatyzacji oraz systemu audio. Ten ostatni ma aż 20 głośników i dźwięk godny klasy premium.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Century
Toyota Century

Tapicerka i wszystkie materiały użyte w środku są z najwyższej półki. Mamy tu wysokiej jakości skórę oraz prawdziwe drewno, a w podstawowej wersji fotele obite są prawdziwą... wełną. Jedynie kolor i faktura wełnianych obić foteli oraz boczków drzwi sprawiają, że wnętrze wygląda jak sprzed 50 lat.

REKLAMA

Toyota Century
Toyota Century

Pod maską nastąpił powrót do ośmiu cylindrów, natomiast pojemność pozostała na poziomie jednostki V12. 5-litrowe V8 otrzymało jednak, przystające do współczesnych czasów, wsparcie w postaci układu hybrydowego. Szczegółów związanych z parametrami, ani osiągów, niestety jeszcze nie znamy. Prawdopodobnie "siedzi" tam napęd ze starszego Lexusa LS600h, który dysponował mocą 394 KM i 520 Nm momentu obrotowego.

REKLAMA

REKLAMA