REKLAMA

Toyota Corolla BTCC w legendarnych barwach

Nowa Toyota Corolla weźmie udział w mistrzostwach brytyjskiej serii BTCC.

Toyota Corolla BTCC Materiały prasowe
Toyota Corolla BTCC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 77 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Japońska marka powraca w wielkim stylu do rywalizacji w brytyjskiej serii BTCC. Z nową Toyotą Corollą i urodzonym w 1993 roku brytyjskim kierowcą Tomem Ingramem w rolach głównych. Toyota nawiązała współpracę z zespołem Speedworks Motorsport. Ta wiadomość jednocześnie zelektryzowała brytyjskich fanów motorsportu, jak i zainspirowała Tima Holmesa, projektanta stylizacji dla sportowych samochodów.

Holmes opracował serię oklejeń nowej Corolli, nawiązujących do klasycznych wyczynowych Toyot, które zapisały się w historii motorsportu. Najbardziej spektakularnym wcieleniem Corolli BTCC jest oczywiście czerwono-zielona stylizacja Toyota Castrol.

Już niedługo poznamy oficjalny wygląd Corolli BTCC zespołu Team Toyota GB with Speedworks Motorsport. Pierwszą, roboczą wersję samochodu Toyota pokazała w listopadzie 2018 roku. Jej pojawienie się było iskrą, która zainspirowała Tima Holmesa do stworzenia kilku projektów nowej Corolli, nawiązujących do startów Toyoty w różnych seriach w ciągu kilku dekad.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Corolla BTCC Materiały prasowe
Toyota Corolla BTCC

Pierwszy z nich to biało-niebieska Corolla z logo Konica Minolta, wzorowana na Toyocie 88C, startującej w Le Mans 24h w 1988 roku. Szaro-czerwona stylizacja to interpretacja Cariny E reprezentującej Toyotę UK w BTCC w 1995 roku. W podobnych kolorach Holmes stworzył oklejenie inspirowane współczesnymi samochodami Toyota Gazoo Racing, startującymi w WRC i WEC.

Biało-żółto-czerwona stylizacja była używana na różnych samochodach Toyoty w amerykańskiej serii IMSA. Czerwono-niebieska stylizacja z logo Omega pojawiła się na Carinie E, którą Toyota wystawiła w BTCC w 1993 roku.

Zwieńczeniem projektu jest oklejenie nawiązujące do legendarnych samochodów Toyota Castrol, najlepiej znanych z WRC (Celica), Super GT (Supra) czy BTCC (Carina E).

REKLAMA

Toyota Corolla BTCC Materiały prasowe
Toyota Corolla BTCC

Holmes podkreśla, że dobre oklejenie wyczynowego samochodu musi tworzyć harmonijną całość z kształtem auta. Jego zdaniem dobrze jest ograniczyć liczbę kolorów i tak wpasować logotypy sponsorów w całość, żeby nie robiły wrażenia tłoku. Wygląd samochodu powinien być ponadczasowy i łatwo rozpoznawalny – jego zdaniem dobrymi przykładami takich projektów są klasyczne oklejenia Gulf, Castrol czy Martini.

Zapytany o ulubiony wyczynowy samochód Toyoty, Tim Holmes wymienił Celicę GT-Four z czerwono-zielonym oklejeniem Castrol. Czteronapędowa Celica w specyfikacji Grupy A zadebiutowała w WRC w Rajdzie Australii 1994 z Juhą Kankkunenem za kierownicą.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA