REKLAMA

Toyota Corolla Cross – nowy crossover w rodzinie

SUV-ów i crossoverów nigdy za wiele – z takiego założenia wychodzi najwyraźniej Toyota, prezentując kolejny model z tym rodzajem nadwozia. Oto Toyota Corolla Cross.

Toyota Corolla Cross Materiały prasowe
Toyota Corolla Cross
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 77 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jeszcze nie opadł kurz po prezentacji Toyoty Yaris Cross, czyli „usuvionej” wersji Yarisa, a japoński producent już wchodzi z kolejną propozycją. Tym razem bazuje na modelu Corolla i pod względem rozmiarów plasuje się między C-HR a RAV4.

Od razu dodajmy, że Corolla Cross na razie sprzedawana będzie w Tajlandii, a dopiero później, w bliżej nieokreślonej przyszłości, pojawi się na innych rynkach. Czy i kiedy znajdzie się na Starym Kontynencie – tego póki co nie wiemy, ale możemy przypuszczać, że wysoka podaż SUV-ów i crossoverów, a także obecność na rynku podobnie pomyślanej Kii XCeed, może oznaczać pozytywną decyzję.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Toyota Corolla Cross - nadwozie

Wróćmy jednak do konkretów. Toyota Corolla Cross pod względem stylistyki w niczym nie przypomina Corolli. Jest to bardziej RAV4 w nieco mniejszej i bardziej zaokrąglonej tu i ówdzie wersji.

Auto powstało na bazie platformy TGNA-C i mierzy 4,46 metra długości, 1,825 metra szerokości i 1,62 metra wysokości, a rozstaw osi to dokładnie 2,64 metra. Corolla Cross jest zatem krótsza od RAV4 o 14 cm i jednocześnie dłuższa od C-HR o 10 cm.

Toyota Corolla CrossMateriały prasowe
Toyota Corolla Cross

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Corolla Cross - silniki i napęd

Do napędu wykorzystane zostaną zarówno napędy tradycyjne, jak i hybrydowe. Mówimy oczywiście na razie o rynku azjatyckim.

Bazowy model napędzany będzie 1,8-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 140 KM i 175 Nm momentu obrotowego. W tym wariancie napęd trafi na przód za pośrednictwem przekładni CVT.

Druga wersja napędowa to hybryda, wykorzystująca 98-konny silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra oraz 72-konny motor elektryczny. Moment obrotowy jednostki spalinowej sięga 142 Nm, a silnik elektryczny dysponuje 163 Nm.

Wiemy jeszcze co nieco o zawieszeniu. O ile przód oczywiście wykorzysta kolumny MacPhersona, tak z tyłu pracować będzie prosta belka skrętna.

Toyota Corolla CrossMateriały prasowe
Toyota Corolla Cross

Na koniec dwa słowa o kabinie. Nie ma się tu bowiem nad czym specjalnie pochylać, bo o ile nadwozie jest zupełnie nowym tworem, tak kabina została przeniesiona wprost z Corolli.

Czekamy zatem na informacje o ewentualnym wprowadzeniu Corolli Cross na rynki europejskie, gdzie z pewnością znalazłaby sporą rzeszę fanów i stanowiła realną konkurencję dla dzielnie poczynającej sobie Kii XCeed. Póki co zajrzyjcie do galerii zdjęć nowej Corolli Cross.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA