REKLAMA

Toyota Corolla GR Sport (Genewa 2019)

Toyota Corolla GR Sport debiutuje na rozpoczętych właśnie targach motoryzacyjnych w Genewie.

Toyota Corolla GR Sport (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Toyota Corolla GR Sport (Genewa 2019)

Podczas gdy do sprzedaży w europejskich salonach Toyoty wchodzi dwunasta generacja Toyoty Corolli, na salonie samochodowym w Genewie japońska marka prezentuje usportowioną wersję Corolla GR Sport. Auto, które wzbogaci gamę modelową kompaktowej Toyoty będzie drugim modelem z serii GR Sport w Europie.

Toyota Corolla GR Sport – rasowy kompakt

Nowa Toyota Corolla z sukcesem zadebiutowała w tym roku na europejskim rynku. Ci, którzy mieli już możliwość przejechania kompaktem pierwszych kilometrów, chwalą ją za dynamiczne prowadzenie i przyjemność z jazdy.

Do gamy dwunastej generacji Toyoty Corolli, która obejmuje trzy rodzaje nadwozia (sedan, hatchback i kombi), dwa napędy hybrydowe (122 KM i 180 KM) oraz konwencjonalny napęd benzynowy w wersji 1.6 lub 1.2 Turbo, dołączy teraz Corolla GR Sport.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, będzie to drugi model z linii usportowionych modeli GR Sport - po Yarisie GR Sport, który został zaprezentowany po raz pierwszy na ubiegłorocznych targach w Paryżu.

Toyota Corolla GR Sport - silniki

Od razu spieszymy z informacją, która nieco rozczarowuje i nas. Wersja GR Sport otrzyma te silniki, które znamy ze zwykłej Corolli. Nie ma mowy o mocniejszym napędzie, choć 180 KM w jednej z wersji nie jest wcale słabym wynikiem. Wciąż jednak jest to seryjny napęd.

Pakiet GR Sport będzie oferowany dla Toyoty Corolli w wersjach hatchback i TS, czyli kombi, zarówno z napędem hybrydowym 1.8 o mocy 122 KM, jak i dynamiczniejszym układem hybrydowym 2.0 o mocy 180 KM.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

Toyota Corolla GR Sport (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Toyota Corolla GR Sport (Genewa 2019)

Toyota Corolla GR Sport - stylistyka

Jak zapowiada producent, nowy model wniesie do rodziny Corolli ducha wyczynowego zespołu TOYOTA GAZOO Racing oraz sportowy design. Pakiet GR Sport będzie oferowany dla średniej i wyższej wersji wyposażenia.

Zawiera on elementy aerodynamiczne, w tym nowy przedni grill z wykończeniem w kolorze ciemnego chromu, nakładki na progi z wlotami powietrza i tylny dyfuzor. Pakiet obejmuje także 18-calowe koła z lekkich stopów, przyciemniane tylne szyby, światła przeciwmgielne i przednie światła LED. Corolla GR Sport będzie się wyróżniać także dwukolorowym nadwoziem z lakierem Dynamic Grey.

Toyota Corolla GR Sport - zawieszenie

W Corolli GR Sport zadebiutuje też system adaptacyjnej modulacji charakterystyki zawieszenia (Adaptive Variable Suspension, AVS), który steruje siłą tłumienia przy wszystkich czterech kołach, podnosząc zarówno komfort resorowania, jak i – dzięki większej precyzji układu kierowniczego i mniejszym wychyleniom – poprawiając własności jezdne.

Toyota Corolla GR Sport (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Toyota Corolla GR Sport (Genewa 2019)

System AVS współpracuje z układem wyboru trybu jazdy Drive Mode Select, dostosowując siłę tłumienia amortyzatorów do wybranego trybu. Jest ich łącznie pięć - ECO, NORMAL, SPORT S, SPORT S+ lub CUSTOM (zindywidualizowany). Pozwala to kierowcy na dobranie odpowiadającego mu w danej chwili balansu między sportowym prowadzeniem a komfortem.

Toyota Corolla GR Sport - wnętrze

W kabinie Toyota Corolla GR Sport jest wyposażona w specjalnie przygotowane dla tej wersji fotele Sport, pokryte materiałową tapicerką ze wzmocnieniami ze sztucznej skóry. Opcjonalnie można wybrać także skórzane pokrycia.

Tablica rozdzielcza, kierownica i drążek automatycznej skrzyni biegów zostały wykończone czarno-czerwonymi przeszyciami.

Toyota Corolla GR Sport zadebiutuje w salonach na początku 2020 roku.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA