Toyota Corolla Nurburgring: Na co to komu

Jak coś się robi na siłę, to zazwyczaj to nie wychodzi, lub ma marny skutek. Czy nudny sedan z naklejkami toru Nurburgring ma jakiś sens? Poznajcie Toyotę Corollę Nurburgring Edition.

fot. caradvice.com.au
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Usportowione wersje popularnych hatchbacków, czy sedanów, to żadna nowość. Na rynku jest mnóstwo aut z emblematami RS, ST, SPORT, GT itd. Jednak nikt chyba nie spodziewał się, że emblematy o podobnym znaczeniu mogą trafić na karoserię Toyoty Corolli, która jak wiadomo, w obecnym wcieleniu jest wypranym z emocji sedanem.

REKLAMA

Toyota miała jednak pewne powody, żeby takie auto zbudować. To siódme miejsce zajęte w 24-godzinnym wyścigu, który odbył się nigdzie indziej, jak na północnej pętli toru Nurburgring.

Corolla w tej usportowionej wersji dość mocno odróżnia się od  standardowego modelu. Z każdej strony dodano spojlery i dokładki na zderzaki, z tą różnicą, że nie wszędzie dają one taki sam efekt. O ile z przodu auto faktycznie nabrało charakteru, to wszelkie plastikowe „upiększenia”  z tyłu nadwozia  sprawiają wrażenie dodanych na siłę. Całość dopełniają 17-calowe alufelgi oraz plakietki w kształcie toru Nurburgring umieszczone nad przednimi kołami.

fot. caradvice.com.au
fot. caradvice.com.au
   

We wnętrzu sportowe ambicje Corolli reprezentowane są przez czerwone wstawki na desce rozdzielczej, boczkach drzwi i czerwonej nici, którą obszyto dywaniki. 

Mniej więcej tyle samo sportowych emocji co te czerwone akcenty dostarczy jednostka zamontowana pod maską. To ten sam, standardowy, czterocylindrowy motor 1,8. Myślicie pewnie, że ma chociaż turbo i koło 200 KM? Nie, nic z tych rzeczy. 140 wolnossących koni mechanicznych połączonych z bezstopniową, automatyczną skrzynią biegów CVT nie zagwarantuje raczej osiągów godnych plakietki „sport”.

Jeśli jednak ta Toyota przypadła wam do gustu, to mamy dla Was smutne wieści. Corolla Nurburgring Edition dostępna będzie jedynie w Tajlandii. My jakoś nie żałujemy.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA