REKLAMA

Toyota Corolla Sedan – debiut hybrydy

Nowa generacja Toyoty Corolli rozrasta się. Do hatchbacka i kombi dołącza sedan, po raz pierwszy dostępny jako hybryda.

Toyota Corolla Sedan 2018 Materiały prasowe
Toyota Corolla Sedan 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 77 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Niedawno byliśmy świadkami przemiany Toyoty Auris z powrotem w Toyotę Corollę, bo wraz z nadejściem 12. już odsłony najpopularniejszego modelu świata, tak właśnie nazywać się będzie japoński kompakt. Po debiucie hatchbacka, a potem kombi, teraz czas na Corollę w wersji sedan.

Przypomnę w tym miejscu, że Toyota Corolla to najchętniej kupowany samochód na świecie. Dostępny jest w ponad 150 krajach świata. Jednocześnie Corolla to także najpopularniejszy model w historii motoryzacji – od swojego debiutu w 1966 roku osiągnął łączną sprzedaż ponad 46 milionów egzemplarzy.

Wracając do nowego sedana. Jak mówi o nim producent, jest to „bardziej prestiżowa, elegancka interpretacja dynamicznego stylu Corolli 12. generacji”. Rzeczywiście, samochód wygląda dostojnie, a jego sylwetka ma wyważone proporcje.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Corolla Sedan 2018 Materiały prasowe
Toyota Corolla Sedan 2018

Z przodu wąski górny grill został przedłużony pełnymi reflektorami LED ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej. W tylnej części nadwozia natomiast charakterystyczne światła sedana są podkreślone chromowanym zdobieniem.

Jeśli chodzi o wnętrze, Corolli w wersji sedan bliżej jest do kombi, bo dzięki wydłużonemu rozstawowi osi, mierzącemu 2700 mm, pasażerowie z tyłu mają sporo miejsca na nogi.

W kabinie znajdzie się też sporo nowoczesnych rozwiązań, jak m.in. bezprzewodowa ładowarka do telefonu czy zestaw wyświetlaczy z 8-calowym ekranem dotykowym systemu multimedialnego, 7-calowym ekranem informacyjnym oraz 10-calowym kolorowym wyświetlaczem Head-up Display.

REKLAMA

Toyota Corolla Sedan 2018 Materiały prasowe
Toyota Corolla Sedan 2018

Przejdźmy do silników. Nowa Corolla sedan będzie dostępna z dwoma napędami. Klasyczna hybryda, niewymagająca ładowania z zewnątrz, współpracuje z silnikiem benzynowym 1,8 litra o mocy 122 KM. Zużycie paliwa na poziomie 3,4 l/100 km wg NEDC, tudzież 4,3 l/100 km wg normy WLTP, to wyniki obiecywane przez producenta.

Drugi napęd to udoskonalony silnik benzynowy 1,6 litra, który dostępny jest z 6-stopniową manualną skrzynią biegów lub z bezstopniową automatyczną przekładnią CVT. Moc jednostki wynosi 132 KM, a średnie zużycie paliwa to 5,8 l/100 km wg NEDC lub 6,1 l/100 km wg WLTP.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Corolla Sedan 2018 Materiały prasowe
Toyota Corolla Sedan 2018

Nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, a tu znajdziemy pakiet Toyota Safety Sense drugiej generacji. Pakiet obejmuje:

  • rozbudowaną wersję systemu zapobiegania zderzeniom z poprzedzającym samochodem (PCS) z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz wykrywania rowerzystów przy świetle dnia,
  • inteligentny aktywny tempomat (IACC),
  • układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA),
  • system rozpoznawania znaków drogowych o większej liczbie funkcji (RSA),
  • system automatycznego przełączania między światłami mijania i drogowymi (AHB),
  • asystent pasa ruchu (LTA).

Toyota Corolla sedan w europejskiej specyfikacji będzie produkowana w fabryce Toyota Motor Manufacturing Turkey. Model trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2019 roku. Ceny poznamy bliżej daty premiery.

Zobacz także: Szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA