[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Toyota Corolla Sport hatchback debiutuje w Japonii

Na japoński rynek wchodzi nowy hatchback Corolla Sport. To japońska wersja europejskiego Aurisa, który został po raz pierwszy zaprezentowany na targach w Genewie.

Toyota Corolla Sport Toyota Corolla Sport ("japoński Auris")

Toyota pokazała zdjęcia nowego modelu, który trafi do japońskich salonów w sierpniu. Corolla Sport to pierwszy samochód połączony w sieci (connected car), w którym automatyczna wymiana informacji w chmurze pozwala dostarczać nowe usługi zwiększające bezpieczeństwo, komfort i wygodę użytkowania auta.

Japoński Auris jest także standardowo wyposażony w pakiet Toyota Safety Sense drugiej generacji, który został rozbudowany o nowego asystenta pasa ruchu Lane Tracing Assist, układ zapobiegający zderzeniom z rowerzystami oraz ochronę pieszych zarówno w dzień, jak i w nocy.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Corolla Sport Toyota Corolla Sport ("japoński Auris")

Nadwozie i wnętrze

Kompaktowy hatchback o dynamicznej linii przeszedł milion kilometrów testów na pięciu kontynentach. Auto zostało zbudowane na platformie TNGA, która wpłynęła na obniżenie środka ciężkości i większą sztywność nadwozia.

We wnętrzu tablica rozdzielcza została umieszczona niżej niż w poprzednim modelu, a pomiędzy nowocześnie wyglądającymi zegarami znalazł się kolorowy ekran TFT komputera pokładowego o średnicy 7 cali. Nowością w wyposażeniu wnętrza są także nowo opracowane, sportowe fotele, zapewniające lepsze trzymanie boczne.

REKLAMA

Toyota Corolla Sport Toyota Corolla Sport ("japoński Auris")

Napędy

Japońscy kierowcy mają do wyboru dwa napędy – układ hybrydowy czwartej generacji z silnikiem 2ZR-FXE o pojemności 1,8 l, dostarczający łączną moc 122 KM, lub silnik 1.2 Turbo o oznaczeniu 8NR-FTS z bezpośrednim wtryskiem paliwa, zapewniający maksymalną moc 116 KM.

Niezależnie od wyboru napędu, Corolla Sport jest wyposażona w 10-stopniową sportową, automatyczną skrzynię sekwencyjną.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Corolla Sport Toyota Corolla Sport ("japoński Auris")

Zawieszenie

Hatchback Corolla Sport ma zawieszenie dwuwahaczowe z tyłu i kolumny MacPhersona przy przednich kołach.

To jednocześnie pierwszy samochód Toyoty z przednim napędem i silnikiem z przodu, w którym zastosowano system aktywnego zawieszenia pojazdu o dynamicznie regulowanej charakterystyce amortyzatorów (Linear-solenoid-type AVS), który natychmiast dostosowuje siłę tłumienia do nawierzchni i warunków jazdy dla każdego koła z osobna.

REKLAMA

Toyota Corolla Sport Toyota Corolla Sport ("japoński Auris")

Systemy bezpieczeństwa

Corolla Sport jest standardowo wyposażona w pakiet Toyota Safety Sense drugiej generacji, który rozbudowuje dotychczasowe funkcje o bardziej zaawansowany Pre-Collision System (PCS) i nowy układ Lane Tracing Assist (LTA). PCS wykrywa nie tylko poprzedzające samochody, ale także rowerzystów w świetle dziennym oraz pieszych zarówno w dzień, jak i w nocy. W przypadku wykrycia przeszkody układ samoczynnie włącza hamulce, działając w zakresie prędkości od 10 do 180 km/h.

Nowy asystent pasa ruchu (Lane Tracing Assist, LTA) utrzymuje samochód po środku pasa ruchu za pośrednictwem kontroli układu kierowniczego i aktywnego tempomatu. Kiedy kierowca zboczy ze swojego pasa ruchu bez włączenia kierunkowskazu, zostaną uruchomione sygnały ostrzegawcze, a samochód automatycznie powróci na właściwy tor jazdy.

Pakiet zawiera ponadto układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), automatyczne światła drogowe (AHB) i aktywny tempomat (ACC).

Corolla Sport przeznaczona na japoński rynek jest produkowana w fabryce Tsutsumi niedaleko siedziby głównej firmy w Toyota City. Marka zamierza sprzedawać w Japonii 2300 egzemplarzy tego modelu miesięcznie.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij