REKLAMA

Toyota Corolla Touring Sports – Paris Motor Show 2018

Na salonie samochodowym swój debiut świętuje nowa Toyota Corolla Touring Sports.

Toyota Corolla Touring Sports - Paryż 2018 auto motor i sport
Toyota Corolla Touring Sports - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Toyota idzie za ciosem. Dopiero co dowiedzieliśmy się o powrocie do nazwy Corolla dla kompaktowego modelu, a już producent prezentuje wersję Touring Sports, czyli praktyczne kombi. Premiera ma miejsce na salonie w Paryżu.

Nowa Toyota Corolla Touring Sports to wersja kombi popularnego kompaktu. Auto dołączy tym samym do Corolli w nadwoziu hatchback, która została pokazana po raz pierwszy na targach w Genewie w marcu tego roku, wówczas jeszcze jako Auris nowej generacji.

Toyota Corolla Touring Sports od pokazanej w Genewie wersji hatchback różni się, rzecz jasna, tyłem. Zmieniony jest kształt świateł, poszerzone zostały nadkola. W opcji będzie też czarny dach i słupki.

REKLAMA

Toyota Corolla Touring Sports - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Toyota Corolla Touring Sports - Paryż 2018

Samochód oparty jest na platformie GA-C, w ramach technologii TNGA, dającej duże pole manewru projektantom. Umożliwiło to znaczne powiększenie rozstawu osi, który w tym modelu sięga aż 2700 milimetrów – więcej niż w Skodzie Octavii.

Ten zabieg nie tylko ma zapewnić największą w klasie przestrzeń na nogi pasażerów, ale też pozwoli wypełnić lukę po modelu Avensis, który wypadł z oferty.

Za większym Avensisem płakać też nie będą fani pojemnych kombi. Jak czytamy w informacji prasowej, nowa Toyota Corolla Touring Sports ma bagażnik o pojemności aż 598 litrów, mierzonej wg standardów VDA.

Toyota Corolla Touring Sports będzie dostępna z dwoma napędami hybrydowymi i jednym silnikiem benzynowym. Oczywiście żadnych diesli nie zobaczymy. Jedyny silnik benzynowy 1,2 l z turbodoładowaniem ma moc 116 KM.

Z kolei układy hybrydowe to oparty na silniku 1,8 l napęd o mocy 122 KM oraz układ z 2-litrowym silnikiem o łącznej mocy 180 KM.

REKLAMA

Toyota Corolla Touring Sports - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Toyota Corolla Touring Sports - Paryż 2018

Przednie zawieszenie nowej Toyoty Corolli oparte jest na kolumnach MacPhersona, natomiast z tyłu postawiono na konstrukcję wielowahaczową. Prowadzenie auta dodatkowo poprawi nisko umieszczony silnik, nisko osadzone fotele oraz zamontowanie baterii trakcyjnej napędu hybrydowego pod tylną kanapą. Wszystko to wpływa na obniżenie środka ciężkości.

Toyota Corolla Touring Sports zostanie wyposażona w pierwsze na świecie cyfrowe zegary na tablicy rozdzielczej z efektem 3D. Ponadto dostępny będzie m.in. wyświetlacz na Head-Up Display na przedniej szybie, wysokiej jakości nagłośnienie JBL GreenEdge Premium Sound System, opracowane specjalnie do tego modelu, bezprzewodowa ładowarka do telefonu oraz Toyota Touch Multimedia System. Są one dostępne za dopłatą lub w standardzie w wyższych wersjach wyposażenia.

Czekamy na debiut Toyoty Corolli Touring Sports w salonach. Tymczasem zapraszamy do śledzenia relacji w serwisie specjalnym poświęconym Paris Motor Show 2018

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA