REKLAMA

Toyota Corolla Trek (Genewa 2019)

Toyota Corolla Trek debiutuje na salonie samochodowym w Genewie. Auto powalczy na rynku z Fordem Focusem Active.

Toyota Corolla Trek (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Toyota Corolla Trek (Genewa 2019)

Toyota Corolla Trek to nowa edycja specjalna, oferowana dla modelu Corolla TS Kombi. Została zademonstrowana po raz pierwszy na salonie samochodowym w Genewie. Równocześnie, jak pisaliśmy niedawno, w Genewie pokazana została usportowiona wersja Corolla GR Sport.

Toyota Corolla Trek – rywal Focusa Active

Corolla w wersji Trek jest samochodem o podwyższonym zawieszeniu, który powstał z myślą o tych, którzy cenią aktywny styl życia i spędzanie czasu w plenerze.

Corolla TS Kombi Trek to jednocześnie odpowiedź na rosnące zainteresowanie samochodami kompaktowymi o wyglądzie crossoverów – jak choćby wspomniany wyżej Ford Focus Active czy Volkswagen Golf Alltrack.

Toyota Corolla Trek – silniki

Jeśli chodzi o silniki, uterenowiona odmiana Corolli będzie dostępna z napędami hybrydowymi 1.8 o mocy 122 KM oraz 2.0 o mocy 180 KM. Nie ma mowy o napędzie na cztery koła.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

REKLAMA

Toyota Corolla Trek (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Toyota Corolla Trek (Genewa 2019)

W jeździe po lekkim terenie Corolli Trek pomóc ma wyższe o 20 mm zawieszenie, osłony podwozia z przodu i z tyłu oraz 17-calowe felgi aluminiowe.

Toyota Corolla Trek - wygląd

Pod kątem wyglądu zewnętrznego Toyota Corolla Trek wpisuje się w tradycje uterenowionych samochodów kompaktowych. Mamy zatem sporo czarnego plastiku, masywne zderzaki i większy prześwit. Pakiet stylistyczny obejmuje także przyciemniane tylne szyby, światła przeciwmgielne i przednie światła LED.

We wnętrzu Toyoty Corolli Trek znajdzie się z kolei ekran dotykowy systemu multimedialnego o przekątnej siedmiu cali, specjalne dwukolorowe obicia foteli oraz „drewniane” elementy dekoracyjne.

REKLAMA

Toyota Corolla Trek (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Toyota Corolla Trek (Genewa 2019)

Toyota Corolla Trek i rowery Trek

Powstanie modelu stanowiło impuls do nawiązania współpracy między Toyotą a firmą Trek Bicycle. Obie marki łączy zaangażowanie w ochronę środowiska oraz wprowadzanie na rynek alternatywnych rozwiązań transportowych.

Istniejący od 1976 roku Trek Bicycle to jeden z najpopularniejszych producentów rowerów na świecie, który co roku sprzedaje około 1,5 miliona egzemplarzy. Firma nie tylko produkuje wysokiej jakości rowery, ale też dąży do promowania zdrowszego, bardziej aktywnego stylu życia.

Toyota i Trek Bicycle podpisały umowę, na mocy której Corolla Trek będzie oficjalnym samochodem technicznym męskich i żeńskich grup kolarskich Trek-Segafredo World Tour w czasie wyścigów kolarskich w Europie.

Toyota Corolla Trek będzie dostępna w salonach Toyoty na początku 2020 roku.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA