Toyota Corolla – znamy polskie ceny

Nowa generacja Toyoty Corolli została właśnie wyceniona przez polskiego importera.

Toyota Corolla Sedan 2018 Materiały prasowe
Toyota Corolla Sedan 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota Corolla wchodzi na rynek, by zastąpić dotychczasowy model Auris. Powrót do starej, sprawdzonej nazwy ma między innymi pomóc modelowi w utrzymaniu prymatu w rankingach sprzedaży nowych aut na świecie.

Japoński kompakt dostępny będzie, tradycyjnie, w trzech wersjach nadwozia – pięciodrzwiowy hatchback, pojemne kombi oraz elegancki sedan. Do napędu natomiast użyto w sumie czterech różnych silników, w tym dwóch odmian hybrydowych.

Zobacz także: najpopularniejsza auta osobowe na świecie w 2018 roku

Jeden z silników – będzie to 132-konny benzynowy motor o pojemności 1,6 litra – znajdziemy tylko w sedanie, którego bazową ceną jest kwota 77,9 tys. złotych. Drugi z napędów – po raz pierwszy użyty w Corolli sedan – to hybryda o mocy 122 KM i pojemności silnika benzynowego równej 1,8 litra. Ten napęd znamy już z Aurisa. Cena eleganckiej hybrydy to kwota od 93,9 tys. złotych.

Toyota Corolla Sedan 2018 Materiały prasowe
Toyota Corolla Sedan 2018

Idąc dalej, mamy wersję hatchback oraz rodzinne kombi. W obu przypadkach bazowym napędem będzie jednostka 1,2 turbo o mocy 116 KM. Ten wariant w nadwoziu hatchback startuje od 75,9 tys. złotych.

Jak wspomniałem, dostępne będą dwa rodzaje napędu hybrydowego. Sprawdzone już w Aurisie połączenie o mocy 122 KM i pojemności 1,8 litra wyceniono na kwotę 89,9 tys. złotych, natomiast nowy napęd o mocy 180 KM i pojemności 2 litrów startuje od kwoty 106,9 tys. złotych za wersję Comfort. Chcąc zamówić kombi, do powyższych cen dodać trzeba 3-4 tysiące złotych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Toyota Corolla nowej, 12. generacji zadebiutuje w salonach w pierwszym kwartale przyszłego roku. W podstawowym jej wyposażeniu znajdziemy nowoczesne technologie i elementy zwiększające komfort. Należą do nich system automatycznego powiadamiania ratunkowego eCall, pakiet Toyota Safety Sense 2. generacji m.in. z inteligentnym tempomatem adaptacyjnym i systemem zapobiegającym kolizjom z innym pojazdami, pieszymi oraz rowerzystami, a także światła do jazdy dziennej LED, tylny dyfuzor i spojler oraz system audio z CD, USB i Bluetooth.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA