Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota FT-86 II Concept – na zaostrzenie apetytu

Toyota FT-86 II Concep Toyota FT-86 II Concept

Widzimy groźne, skośne ślepia auta, które łypią z pod drzwi garażu. Nic więcej póki co Japończycy pokazać nie chcą. Ciekawe jest jednak to, że Toyota podpisuje to auto wciąż jako concept, a do nazwy FT-86 dodała człon "II". Wygląda więc na to, że radość tych, którzy mieli nadzieję zobaczyć produkcyjną wersję najciekawszej Toyoty ostatnich lat była przedwczesna...

Od dawna wiemy, że FT-86 jest efektem współpracy Toyoty z Subaru, które podobno ma niebawem pokazać efekt tej współpracy ze swoim logo na masce. Tamten ma być napędzany 260-konnym, turbodoładowanym silnikiem o pojemności dwóch litrów, który będzie przekazywać moc nie na cztery, jakby można było oczekiwać po Subaru, a jedynie na tylne koła. Podobnie ma być w Toyocie. W USA auto ma się pojawić pod marką Scion, zorientowaną na młodszych klientów. Ciekawe, czy na podobny krok zdecyduje się Toyota w Europie...

Toyota FT-86 II Concept

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Muszę stwierdzić, że faceci z Toyoty nareszcie zaczęli nas słuchać . Kompletne pozbycie się sportowych modeli było według nas nie na miejscu - więc powstały LFA i teraz to FT-86. Jak się powiedziało drugie słowo, to czas na ostatnie zdanie - oficjalną premierę (niech sobie wybiorą jakiś termin wystawy, byleby któryś z tegorocznych mondiali ).Zmężniał nawet nowy Yarisek (już nie "babski" i - całe szczęście - nie bezpłciowy jak Auriska ). Jeśli przymknąć oko na Verso-S, to zmiany idą w lepszym niż dotąd kierunku (bez przesady, żeby każda Toyota od czasów Corolli z 1991 roku była bezpłciowa jak zawsze - i coraz mniej bezawaryjna, jak wszyscy - niestety )
  airmatic, 2011-01-28 00:53:31
 • avatar
  zgłoś
  Na prezentowanym zdjęciu ciekawie i zadziornie prezentują się reflektory. Poczekam jak to będzie w całości wyglądać, bo nie chcę wydawać zbyt przedwcześnie osądu.
  ~Samuraj, 2011-01-27 21:42:49
 • avatar
  zgłoś
  Japończycy nie pozwalają nam zapomnieć o swoim najnowszym dziele. Na ponad miesiąc przed premierą w Genewie zamieścili w internecine tajemnicze zdjęcie.
  auto motor i sport, 2011-01-27 07:51:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij