[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Toyota GR Super Sport Concept - 1000 KM mocy

Podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans Toyota zaprezentuje swoim fanom hybrydowy supersamochód GR Super Sport Concept. 1000-konne sportowe coupe będzie dostępne dla zwiedzających w strefie kibica Toyota GAZOO Racing.

Toyota GR Super Sport Concept Toyota GR Super Sport Concept

Samochód zadebiutował w styczniu 2018 roku na targach Tokyo Auto Salon. GR Super Sport Concept jest napędzany technologią hybrydową, szlifowaną przez Toyotę w czasie startów w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC).

Pod maskę modelu trafił wyczynowy układ Hybrid System-Racing (THS-R) z benzynowym silnikiem V6 twin turbo o mocy 1000 KM, pochodzącym z prototypu LMP1 – Toyoty TS050 Hybrid.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Super Sport Concept Toyota GR Super Sport Concept

Zastosowana w nim technologia hybrydowa oraz rozwiązania służące większej oszczędności paliwa były testowane i udoskonalane przez zespół TOYOTA GAZOO Racing w ciągu sześciu lat startów Toyoty w serii FIA WEC.

- Udział w FIA WEC, jednej z najbardziej wymagających serii w sportach motorowych, a także starty w legendarnym wyścigu Le Mans 24h pomagają nam w rozwoju technologii hybrydowej i pozwalają aplikować zdobytą wiedzę w samochodach produkcyjnych – powiedział Shigeki Tomoyama, prezydent GAZOO Racing Company.

REKLAMA

Toyota GR Super Sport Concept Toyota GR Super Sport Concept

Jak podkreśla Shigeki Tomoyama, Toyota rozpoczęła prace nad GR Super Sport Concept, ponieważ wierzy, że budowa sportowego supersamochodu na podstawie TS050 Hybrid to dowód na zaangażowanie Toyoty w Mistrzostwa Wyścigów Długodystansowych.

Prezydent Toyota Gazoo Racing jest przekonany, że w niedalekiej przyszłości klienci marki będą mieli szansę zasiąść za kierownicą tego wyjątkowego samochodu i doświadczyć jego mocy oraz osiągów.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Super Sport Concept Toyota GR Super Sport Concept

GR Super Sport Concept – dane techniczne


Jednostka napędowa

Rodzaj silnika

V6, twin turbo, wtrysk bezpośredni

Pojemność skokowa

2400 cm³

Łączna moc maksymalna

(Silnik spalinowy + silniki elektryczne)

735 kW / 1000 KM (DIN)

Układ hybrydowy

Toyota Hybrid System – Racing (THS-R)


Koła

Rozmiar (przód i tył)

18 x 13J


Opony

Rozmiar (przód i tył)

330/710R18

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij