REKLAMA

Toyota GR Supra GT4 trafi na rynek

Toyota GR Supra GT4, wyścigowy samochód przeznaczony dla zespołów prywatnych, zostanie wprowadzony na rynek w 2020 roku.

Toyota GR Supra GT4 Concept (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Toyota GR Supra GT4 Concept (Genewa 2019)
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota Gazoo Racing podjęła decyzję o wprowadzeniu modelu GR Supra w wersji GT4 na rynek. Decyzja zapadła w związku z niesłabnącym zainteresowaniem zespołów z całego świata po premierze GR Supry GT4 Concept podczas targów w Genewie w marcu oraz starcie GR Supry w czerwcowym wyścigu 24 Hours of Nürburgring.

REKLAMA

Toyota Gazoo Racing chce tym samym wzmocnić swoje zaangażowanie w wyścigi zespołów prywatnych, umożliwiając miłośnikom motorsportu na całym świecie uczestnictwo w wyścigach. Motywacją jest też rozwój i produkcja coraz lepszych aut, bazując na doświadczeniu zebranym z torów wyścigowych.

Toyota GR Supra GT4

Rozwijany i produkowany przez Toyota Motorsport GmbH model GR Supra GT4 to samochód wyścigowy oparty na cywilnym modelu GR Supra - pierwszym globalnym modelu Toyota Gazoo Racing, który trafił na rynek w tym roku.

Kategoria GT4 zyskuje coraz większą popularność wśród zespołów prywatnych, ze względu na stosunkowo niskie koszty oraz łatwość dołączenia do rywalizacji. Samochody GT4 startują w różnych seriach wyścigowych na całym świecie, w tym w tak uznanych jak Super Taikyu Series w Japonii, GT4 European Series oraz VLN Endurance Championship Nürburgring w Europie czy Michelin Pilot Challenge Series w USA.

Zobacz także: BMW Vision M Next - następca BMW i8

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra GT4 Concept (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Toyota GR Supra GT4 Concept (Genewa 2019)

GR Supra rywalizuje już w NASCAR Xfinity Series w Ameryce Północnej, a od 2020 roku ma ścigać się w Super GT GT500 Class w Japonii. Pojawienie się GR Supry GT4 zagwarantuje fanom motorsportu radość z oglądania GR Supry na torach całego świata.

Zespół ekspertów z Toyota Gazoo Racing w pracach nad rozwojem GR Supry korzystał ze wsparcia trzech partnerów technicznych: firm Akrapovic, Pirelli oraz Ravenol. Akrapovic będzie współpracował nad rozwojem motorsportowych układów wydechowych, Pirelli skupi się na rozwoju opon, a Ravenol zapewni oleje i smary.

Zobacz także: Audi SQ8 - potężna moc diesla

REKLAMA

Toyota GR Supra GT4 Concept (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Toyota GR Supra GT4 Concept (Genewa 2019)

Toyota GR Supra GT4 - dane techniczne

Jeśli chodzi o szczegółowe dane, póki co wiemy jedynie, że wersja GT4 będzie napędzana silnikiem o pojemności trzech litrów i będzie to znana z cywilnego modelu sześciocylindrowa jednostka rzędowa, z turbosprężarką twin-scroll.

Samochód będzie mieć 4460 mm długości, 1855 mm szerokości i 1250 mm wysokości. Konstrukcja nadwozia wykonana jest ze stali, z wmontowaną przepisową klatką bezpieczeństwa. Zarówno przedni dyfuzor, jak i tylne skrzydło, wykorzystuje trwałe i lekkie kompozyty włókien naturalnych.

Szczegóły dotyczące specyfikacji GR Supry GT4, w tym cena, punkty sprzedaży i data premiery, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA