[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

16 lat po zakończeniu produkcji Toyoty Supry czwartej generacji na Salonie Samochodowym w Genewie pojawia się model koncepcyjny o nazwie GR Supra Racing Koncept. Jest to nieduże dwudrzwiowe auto z napędem na tylną oś i umieszczonym z przodu silnikiem.

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Supra kojarzy się z mocą, osiągami i świetnymi właściwościami jezdnymi. Przez ćwierć wieku Toyota Supra rywalizowała na torach wyścigowych z najlepszymi samochodami sportowymi świata. Zdominowała prestiżowe wyścigi klasy GT w Japonii zyskując rzesze miłośników.

REKLAMA

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Teraz w Genewie pojawia się model koncepcyjny o nazwie GR Supra Racing Concept. Jest to nieduże dwudrzwiowe auto z napędem na tylną oś i umieszczonym z przodu silnikiem. Przygotowali je specjaliści z zespołu Toyota Gazoo Racing reprezentującego japońską markę w najbardziej prestiżowych zawodach sportowych, jak mistrzostwa WRC i FIA WEC, 24-godzinny wyścig w Le Mans czy Rajd Dakar. Nowy koncept zapowiada Suprę piątej generacji – sugeruje to umieszczona na drzwiach liczba 90, odnosząca się do kodów kolejnych generacji tego modelu – A40, A60, A70 i A80.

REKLAMA

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Nadwozie koncepcyjnej GR Supry Racing jest dynamiczne i budzi emocje swoja stylistyką. Wiele jego elementów, jak maska silnika z wlotami powietrza, tylny zderzak, przedni spojler, nakładki na progach, dyfuzor z tyłu, obudowy lusterek zewnętrznych czy duże tylne „skrzydło” wyprodukowano z lekkich, ale mocnych kompozytów. Przednią i boczne szyby także wykonano z tworzywa odpornego na uszkodzenia.

REKLAMA

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Koncepcyjny model ma obniżone zawieszenie, wyczynowy układ wydechowy i koła firmy BBS z oponami Michelina. W hamulcach wykorzystano zaciski i tarcze marki Brembo Racing. Kabinę zaprojektowano z myślą o jeździe wyczynowej – firma OMP dostarczyła fotele i pasy bezpieczeństwa, a także wyścigową kierownicę zamocowaną na specjalnej kolumnie i wyposażoną w łopatki do zmiany przełożeń skrzyni biegów. Tablica rozdzielcza ma wygląd charakterystyczny dla samochodów wyścigowych, umieszczono na niej sportowe wskaźniki. Drzwi pokryto od wewnątrz panelami z włókna węglowego; w aucie zamontowano klatkę bezpieczeństwa i wyposażono je w gaśnicę. Przewody paliwowe i hamulcowe, pedały, akumulator oraz instalację elektryczną opracowano według standardów imprez sportowych.

REKLAMA

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Toyota GR Supra Racing Concept pojawi się w nowej wersji gry wideo Gran Turismo Sport firmy Polyphony Digital Inc., która wejdzie do sprzedaży w kwietniu bieżącego roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij