[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

16 lat po zakończeniu produkcji Toyoty Supry czwartej generacji na Salonie Samochodowym w Genewie pojawia się model koncepcyjny o nazwie GR Supra Racing Koncept. Jest to nieduże dwudrzwiowe auto z napędem na tylną oś i umieszczonym z przodu silnikiem.

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Supra kojarzy się z mocą, osiągami i świetnymi właściwościami jezdnymi. Przez ćwierć wieku Toyota Supra rywalizowała na torach wyścigowych z najlepszymi samochodami sportowymi świata. Zdominowała prestiżowe wyścigi klasy GT w Japonii zyskując rzesze miłośników.

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Teraz w Genewie pojawia się model koncepcyjny o nazwie GR Supra Racing Concept. Jest to nieduże dwudrzwiowe auto z napędem na tylną oś i umieszczonym z przodu silnikiem. Przygotowali je specjaliści z zespołu Toyota Gazoo Racing reprezentującego japońską markę w najbardziej prestiżowych zawodach sportowych, jak mistrzostwa WRC i FIA WEC, 24-godzinny wyścig w Le Mans czy Rajd Dakar. Nowy koncept zapowiada Suprę piątej generacji – sugeruje to umieszczona na drzwiach liczba 90, odnosząca się do kodów kolejnych generacji tego modelu – A40, A60, A70 i A80.

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Nadwozie koncepcyjnej GR Supry Racing jest dynamiczne i budzi emocje swoja stylistyką. Wiele jego elementów, jak maska silnika z wlotami powietrza, tylny zderzak, przedni spojler, nakładki na progach, dyfuzor z tyłu, obudowy lusterek zewnętrznych czy duże tylne „skrzydło” wyprodukowano z lekkich, ale mocnych kompozytów. Przednią i boczne szyby także wykonano z tworzywa odpornego na uszkodzenia.

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Koncepcyjny model ma obniżone zawieszenie, wyczynowy układ wydechowy i koła firmy BBS z oponami Michelina. W hamulcach wykorzystano zaciski i tarcze marki Brembo Racing. Kabinę zaprojektowano z myślą o jeździe wyczynowej – firma OMP dostarczyła fotele i pasy bezpieczeństwa, a także wyścigową kierownicę zamocowaną na specjalnej kolumnie i wyposażoną w łopatki do zmiany przełożeń skrzyni biegów. Tablica rozdzielcza ma wygląd charakterystyczny dla samochodów wyścigowych, umieszczono na niej sportowe wskaźniki. Drzwi pokryto od wewnątrz panelami z włókna węglowego; w aucie zamontowano klatkę bezpieczeństwa i wyposażono je w gaśnicę. Przewody paliwowe i hamulcowe, pedały, akumulator oraz instalację elektryczną opracowano według standardów imprez sportowych.

Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018) Toyota GR Supra Racing Concept (Genewa 2018)

Toyota GR Supra Racing Concept pojawi się w nowej wersji gry wideo Gran Turismo Sport firmy Polyphony Digital Inc., która wejdzie do sprzedaży w kwietniu bieżącego roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij