REKLAMA

Toyota GR Supra. Znamy cenę

Nowa Toyota GR Supra jest właśnie poddawana dziennikarskim testom na torze Jerez. Przy okazji poznaliśmy polską cenę auta.

Toyota GR Supra (A90) Materiały prasowe
Toyota GR Supra (A90)
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota GR Supra, bo tak brzmi pełna nazwa współczesnego wcielenia tego kultowego modelu, jest piątą generacją japońskiego coupe. Producent kazał jednak czekać na pojawienie się nowej Supry niemal 17 lat, bo tyle minęło od zakończenia produkcji nieodżałowanej Supry A80.

Teraz, na hiszpańskim torze Jerez, prowadzone są jazdy testowe, na których obecny jest redaktor "auto motor i sport". Spodziewajcie się więc w niedługim czasie relacji z prób sportowych i jazd po drogach publicznych. Póki co możemy zdradzić wam, ile kosztuje nowa Toyota GR Supra.

Toyota GR Supra – cena

Jak dowiedzieliśmy się od polskiego przedstawiciela marki, w Polsce nowa Toyota GR Supra wyceniona została na kwotę 315 tys. złotych i w tej cenie dostaniemy model z pełnym, bogatym wyposażeniem. Co ciekawe, 60 egzemplarzy znalazło już swoich polskich właścicieli, którzy czekają na dostawę i możliwość odbioru Supry z salonu.

Toyota GR Supra – stylistyka

Nadwoziu nowej Toyoty Supry nie można odmówić sportowych proporcji i drapieżnego charakteru. Krótki rozstaw osi i szeroki rozstaw kół mają zapewnić świetne prowadzenia. Producent wspomina o niemal doskonałych proporcjach, wynoszących 1,55, nazywając je „złotymi”.

O ile co do stylistyki Toyoty GR Supry zdania są podzielone, to co do jednego możemy być twórcom tego sportowego coupe wdzięczni. W duchu klasycznych modeli pozostawiono tu bowiem napęd na tylną oś oraz rzędowy, sześciocylindrowy silnik, który dzięki turbodoładowaniu zapewni iście sportowe osiągi.

Zobacz także: pierwsza Toyota GR Supra za... 2,1 mln dolarów

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra (A90) Materiały prasowe
Toyota GR Supra (A90)

Toyota GR Supra – silnik i napęd

Pod maską nowej Toyoty GR Supry pracuje trzylitrowy, rzędowy silnik o sześciu cylindrach ustawionych w rzędzie. Maszyneria ta generuje 340 KM mocy przy 5000-6500 obr./min oraz 500 Nm momentu obrotowego w szerokim zakresie 1600-4500 obr./min.

Silnik współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, z krótkimi przełożeniami na niskich biegach. Manetki przy kierownicy umożliwiają manualną zmianę przełożeń, a w trybie automatycznym dostępne są położenia Normal oraz Sport.

Jak na sportowy wóz przystało, do dyspozycji kierowcy pozostaje funkcja Launch Control, która umożliwia przyspieszanie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,3 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Zobacz także: aplikacja mPojazd - dowód i OC w smarftonie

REKLAMA

Toyota GR Supra (A90) Materiały prasowe
Toyota GR Supra (A90)

Dostępna w Europie Toyota GR Supra wyposażona będzie w elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, umożliwiając pełny zakres spięcia napędów od zera do stu procent. Dodatkowo, dźwięk silnika oraz jego reakcje na gaz, sposób zmiany przełożeń, zawieszenie, układ kierowniczy oraz zachowanie aktywnego dyferencjału są dopasowywane, gdy kierowa wybierze tryb Sport.

Toyota GR Supra – wyposażenie

Na koniec wyposażenie. Toyota GR Supra otrzymuje w standardzie m.in.:

  • aktywny dyferencjał,
  • adaptacyjne zawieszenie (Adapitve Variable Suspension),
  • 19-calowe aluminiowe koła,
  • dwustrefowa klimatyzacja,
  • adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymywania i ruszania,
  • bezkluczykowy dostęp,
  • skórzana kierownica wielofunkcyjna,
  • wirtualne zegary.

Co więcej, sportowe fotele obite są skórą i mają elektryczną regulację (wraz z podparciem lędźwiowym), zintegrowane podgrzewanie i funkcję pamięci ustawień. System multimedialny JBL ma 12 głośników. Jest tu także wyświetlacz head-up, wyświetlacz o przekątnej 8,8 cala, nawigację z Supra Connect (na wybranych rynkach), Bluetooth oraz port USB.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA