Toyota GR Supra z manualną skrzynią już w Polsce

Niedawno pisaliśmy o tym, że Toyota zdecydowała się zmodyfikować to i owo w modelu GR Supra, by zamontować w niej ręczną 6-biegową skrzynię. Teraz znamy już cenę tej wersji.

Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów fot. materiały prasowe
Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów

Toyota GR Supra debiutuje na polskim rynku z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Nowa przekładnia współpracuje tu z mocniejszym z dwóch silnikiem 3.0 Twin-Scroll Turbo o mocy 340 KM i momencie obrotowym 500 Nm. Samochód z tak skonfigurowanym napędem przeszedł kilka modyfikacji podwozia, zyskując także specjalną funkcję Hairpin+, która ma zapewnić większą radość z jazdy na górskich trasach. Przyspieszenie od 0-100 km/h GR Supry z manualną skrzynią wynosi 4,6 s, oczywiście pod warunkiem, że kierowca potrafi sprawnie i we właściwym momencie zmieniać biegi. Cena tak przygotowanej GR Supry startuje od poziomu 330 tys. złotych i jest o 10 tys. zł niższa niż za model z automatyczną przekładnią.

REKLAMA

Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegówfot. materiały prasowe
Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów

Toyota GR Supra z manualem – ceny

Klienci zamawiający GR Suprę ze skrzynią manualną mogą wybrać nową brązową skórzaną tapicerkę, która dołącza do znanej już tapicerki czarnej. Obie wersje zostały wykonane ze skóry naturalnej oraz syntetycznej. Nowością jest także specjalny matowobiały lakier Moonstone White, oferowany w połączeniu z brązowymi obiciami. Dopłata do specjalnego lakieru wynosi 10 000 zł.

GR Supra ze skrzynią manualną jest dostępna w wyższej wersji wyposażenia Executive, zawierającej m.in.:

  • system aktywnego zawieszenia (AVS),
  • wyświetlacz HUD na przedniej szybie,
  • system Premium Audio JBL,
  • 19-calowe kute felgi w czarnym i srebrnym kolorze,
  • pamięć ustawień fotela kierowcy,
  • przednie i tylne czujniki parkowania,
  • tempomat.

Toyota GR Supra Executive z silnikiem 3.0 i manualną skrzynią biegów kosztuje 329 900 zł. Przypomnijmy, że GR Supra z 8-biegowym automatem kosztuje obecnie od 339 900 zł. Tańszym sposobem na GR Suprę, ale dostępną wtedy wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów, jest wybór modelu z 2-litrowym silnikiem turbo o mocy 258 KM, która kosztuje 231 900 zł.

Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegówfot. materiały prasowe
Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów

Popularność GR Supry w Polsce

Toyota GR Supra jest obecna na rynku od trzech lat, a każdy rocznik jest sprzedawany w ograniczonych liczbach. Polscy klienci złożyli do tej pory zamówienia na 146 samochodów, w tym 91 aut z silnikiem 3.0 Turbo i 55 egzemplarzy z silnikiem 2.0 Turbo. W pierwszym roku sprzedaży zamówiono w Polsce 62 egzemplarze sportowej Toyoty, zaś od stycznia do maja 2022 roku zamówienia sięgnęły już liczby 30 egzemplarzy. Ilu będzie chętnych na wersję z manualną skrzynią biegów, przekonamy się już niebawem.

Więcej o tym, co oferuje GR Supra z manualną przekładnią, jakim modyfikacjom została poddana i inne techniczne ciekawostki opisaliśmy niedawno, w osobnym artykule, dostępnym pod tym linkiem.

 

REKLAMA