REKLAMA

Toyota GR Supra z silnikiem 2.0 – premiera

Toyota GR Supra debiutowała rok temu. Teraz do oferty dołącza wersja napędzana mniejszym silnikiem o pojemności 2 litrów.

Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway Materiały prasowe
Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota GR Supra jest nowym, współczesnym wcieleniem kultowej Toyoty Supry sprzed lat. Oparta na konstrukcji współdzielonej z BMW Z4 Supra napędzana była do tej pory mocnym, 6-cylindrowym silnikiem – również wspólnym z BMW Z4. Teraz oferta wzbogaca się o nową jednostkę napędową.

REKLAMA

Toyota wprowadza czterocylindrowy silnik 2.0, co pozwoli obniżyć nie tylko średnie emisje dwutlenku węgla, ale też zmniejszy próg wejścia do rodziny posiadaczy Supry, redukując cenę bazowej wersji. Auto wejdzie do sprzedaży już w marcu tego roku i bliżej tej daty poznamy przymiarki cenowe.

Toyota GR Supra 2.0 – silnik i napęd

Dotychczas Toyota GR Supra napędzana była wspomnianym wcześniej 3-litrowym silnikiem o sześciu cylindrach ułożonych w rzędzie, generujących moc 340 KM i moment obrotowy na poziomie 500 Nm. Pozwalało to przyspieszać do „setki” w 4,3 sekundy, osiągając maksymalną prędkość 250 km/h.

Zobacz także: przełomowy model Volkswagena, o którym mało kto wiedział

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway Materiały prasowe
Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway

Jak na tym tle wypada nowa, 2-litrowa jednostka napędowa z czterema cylindrami i turbosprężarką typu twin-scroll? Moc maksymalna to 258 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm. Pozwala to na osiągnięcie 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy i uzyskanie maksymalnej prędkości 250 km/h.

Jak zatem widać, nieco mniejszy i słabszy silnik oznacza tylko nieznacznie gorsze osiągi, choć na pewno ucierpi nieco brzmienie jednostki napędowej. Duży wpływ na niezłe przyspieszenie ma fakt, że mniejszy silnik oznacza redukcję masy samochodu aż o 100 kilogramów.

Toyota podaje, że bardziej kompaktowe rozmiary silnika pozwoliły umieścić go bliżej środka pojazdu, co gwarantuje idealny rozkład mas. Rozkład masy w stosunku 50:50 udało się zatem zachować, bo taką samą wartością pochwalić się może 3-litrowa Supra.

Zobacz także: SsangYong Korando - przełomowy SUV

REKLAMA

Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway Materiały prasowe
Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway

Nowa dwulitrowa GR Supra ma także inną, „złotą” proporcję, czyli najlepszy możliwy stosunek rozstawu osi do rozstawu kół, co pozwala zapewnić optymalne prowadzenie. We wszystkich modelach GR Supry ta proporcja wynosi 1,55.

Toyota GR Supra 2.0 - wyposażenie

Podstawowa wersja 2-litrowej GR Supry będzie oferowana w wersji Dynamic, która w standardzie ma m.in.:

 • 18-calowe felgi aluminiowe,
 • system audio z czterema głośnikami i wyświetlaczem o przekątnej 8,8 cala,
 • sportowe fotele obite Alcantarą.
 • pakiet Toyota Super Safety z systemami:
  • ochrony przedzderzeniowej (PCS) z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów podczas jazdy w dzień,
  • systemem ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu z układem powrotu na zadany tor jazdy,
  • adaptacyjnym tempomatem,
  • systemem rozpoznającym znaki drogowe.

Standardowym wyposażeniem modelu w wersji Dynamic będzie również system nawigacji i łączności z przydatnymi serwisami online.

Zobacz także: Volvo XC90 T8 Twin Engine - SUV o wielu twarzach

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway Materiały prasowe
Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway

Limitowana Toyota GR Supra Fuji Speedway

Wprowadzeniu do sprzedaży dwulitrowej Toyoty GR Supry będzie towarzyszyć limitowana edycja Fuji Speedway. To auto będzie wyróżniać się wyjątkowym białym metalicznym lakierem z kontrastującymi czarnymi, matowymi, 19-calowymi kołami i pomalowanymi na czerwono lusterkami.

We wnętrzu deska rozdzielcza zawiera wstawki z włókna węglowego oraz obicia z czarno-czerwonej Alcantary. Kolorystyka nawiązuje do oficjalnych barw zespołu TOYOTA GAZOO Racing. Edycja limitowana Fuji Speedway zawiera również aktywny dyferencjał, adaptacyjne zawieszenie i sportowe hamulce, które zwiększą potencjał auta.

Toyota GR Supra w limitowanej edycji Fuji Speedway będzie oferowana tylko na początku sprzedaży dwulitrowej wersji auta w Europie, a liczba egzemplarzy została ograniczona do 200.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA