REKLAMA

Toyota GR Supra – znamy cenę bazowej wersji 2.0

Toyota GR Supra z silnikiem 2.0 wchodzi do sprzedaży w Polsce. Znamy już cenę tego modelu, a także jego limitowanej edycji Fuji Speedway.

Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 315 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Do niedawna Toyota GR Supra, współczesne wcielenie kultowej Toyoty Supry sprzed lat i konstrukcyjny bliźniak nowego BMW Z4, dostępna była wyłącznie z mocnym 6-cylindrowym silnikiem o pojemności 3 litrów.

Model napędzany 340-konną maszynerią ma 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego i przyspiesza do „setki” w 4,3 sekundy. Problem jednak w tym, że jego cena to 315 tys. złotych. A obecnie dokładnie 315 900 zł za topową i jedyną dostępną zarazem wersję wyposażenia Executive.

Teraz jednak fani nowej Supry, którzy nie mają tyle gotówki i wystarczy im wersja z czterema cylindrami, jednym litrem pojemności skokowej mniej i mocą niższą o 62 KM, mogą zdecydować się na Suprę 2.0. Znamy już jej cenę, która okazuje się niższa o jedną trzecią.

Toyota GR Supra 2.0 - silnik i napęd

Dotychczas Toyota GR Supra napędzana była wspomnianym wcześniej 3-litrowym silnikiem o sześciu cylindrach ułożonych w rzędzie, generujących moc 340 KM i moment obrotowy na poziomie 500 Nm. Pozwalało to przyspieszać do „setki” w 4,3 sekundy, osiągając maksymalną prędkość 250 km/h.

Promocja! Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway

Jak na tym tle wypada nowa, 2-litrowa jednostka napędowa z czterema cylindrami i turbosprężarką typu twin-scroll? Moc maksymalna to 258 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm. Pozwala to na osiągnięcie 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy i uzyskanie maksymalnej prędkości 250 km/h.

Jak zatem widać, nieco mniejszy i słabszy silnik oznacza tylko nieznacznie gorsze osiągi. Duży wpływ na niezłe przyspieszenie ma fakt, że mniejszy silnik oznacza redukcję masy samochodu aż o 100 kilogramów. Ucierpi nieco brzmienie jednostki napędowej, choć producent zapewnia, że na dźwięk wydechu położono duży nacisk. Póki co wierzymy na słowo.

Toyota podaje, że bardziej kompaktowe rozmiary silnika pozwoliły umieścić go bliżej środka pojazdu, co gwarantuje idealny rozkład mas. Rozkład masy w stosunku 50:50 udało się zatem zachować, bo taką samą wartością pochwalić się może 3-litrowa Supra.

Nowa dwulitrowa GR Supra ma także inną, „złotą” proporcję, czyli najlepszy możliwy stosunek rozstawu osi do rozstawu kół, co pozwala zapewnić optymalne prowadzenie. We wszystkich modelach GR Supry ta proporcja wynosi 1,55.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

REKLAMA

Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway

Toyota GR Supra 2.0 – wyposażenie i cena

Podstawowa wersja 2-litrowej GR Supry jest oferowana w wersji Dynamic, która w standardzie ma m.in.:

 • 18-calowe felgi aluminiowe,
 • system audio z czterema głośnikami i wyświetlaczem o przekątnej 8,8 cala,
 • sportowe fotele obite Alcantarą.
 • pakiet Toyota Super Safety z systemami:
  • ochrony przedzderzeniowej (PCS) z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów podczas jazdy w dzień,
  • systemem ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu z układem powrotu na zadany tor jazdy,
  • adaptacyjnym tempomatem,
  • systemem rozpoznającym znaki drogowe.

Standardowym wyposażeniem modelu w wersji Dynamic będzie również system nawigacji i łączności z przydatnymi serwisami online.

Cena tej wersji napędowej to 209 900 złotych. Oznacza to, że niezależnie od wybranego silnika 1 litr pojemności skokowej kosztuje około 105 tys. złotych – w dużym uproszczeniu, bo wersja 3-litrowa występuje tylko w topowym wariancie Executive.

Zobacz także: duże zmiany w kalendarzu i przepisach Formuły 1

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway Toyota GR Supra 2.0 Fuji Speedway

Toyota GR Supra Fuji Speedway – wersja limitowana

Wprowadzeniu do sprzedaży dwulitrowej Toyoty GR Supry towarzyszy limitowana edycja Fuji Speedway. To auto wyróżnia się wyjątkowym białym metalicznym lakierem z kontrastującymi czarnymi, matowymi, 19-calowymi kołami i pomalowanymi na czerwono lusterkami.

We wnętrzu deska rozdzielcza zawiera wstawki z włókna węglowego oraz obicia z czarno-czerwonej Alcantary. Kolorystyka nawiązuje do oficjalnych barw zespołu TOYOTA GAZOO Racing. Edycja limitowana Fuji Speedway zawiera również aktywny dyferencjał, adaptacyjne zawieszenie i sportowe hamulce, które zwiększą potencjał auta.

Toyota GR Supra w limitowanej edycji Fuji Speedway jest oferowana tylko na początku sprzedaży dwulitrowej wersji auta w Europie, a liczba egzemplarzy została ograniczona do 200. Trzeba się zatem bardzo spieszyć. Cena tego modelu – oczywiście z 2-litrowym silnikiem – to 223 900 złotych.

Zobacz także: koronawirus a stacje paliw i auta z wypożyczalni

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA