Toyota GT 86 – w pełnej krasie, oficjalnie (wideo)

Toyota GT 86
Toyota GT 86
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Japończycy pokazali produkcyjną wersję konceptu FT-86 , który od dawna prezentują na wszelkiej maści międzynarodowych targach. Na żywo będzie można zobaczyć ją za dwa dni na Tokyo Motor Show, ale zapewne niewielu z nas będzie to dane, więc pozostają nam zdjęcia i wideo z internetu. A jest na co popatrzeć.

Nawiązując do swoich kultowych modeli sprzed lat - Corolli GT, czy AE86 Toyota nadała swojemu coupe nazwę GT 86. Tak auto nazywać się będzie w Europie, w Japonii będzie po prostu 86. Wspólny projekt Toyoty i Subaru w finalnej wersji ma 424 cm długości, 177 cm szerokości i 128 cm wysokości. Od przedniej do tylnej osi dzieli ją 257 cm. Toyota zapewnia, że to najbardziej kompaktowe, czteromiejscowe auto dostępne obecnie na rynku.

Ten niewielki Japończyk o sportowych aspiracjach napędzany będzie bokserem o pojemności dwóch litrów, wspieranym przez układ bezpośredniego wtrysku paliwa D-4S. Ma mieć 200 KM mocy i 205 Nm momentu obrotowego, dostępnego dopiero przy 6600 obr/min. Będzie więc lubił głębokie deptanie gazu. Auto standardowo dostępne będzie z sześciobiegową przekładnią mechaniczną, na liście wyposażenia dodatkowego znajdzie się sześciobiegowy automat z manetkami za kierownicą. Napędzane będą oczywiście koła tylnej osi, która dodatkowo zagwarantuje kierowcy mnóstwo zabawy dzięki mechanizmowi różnicowemu o zwiększonym tarciu wewnętrznym.

Sportowość auta będzie mocno odczuwalna również w kabinie. Kierowca ma siedzieć jak najniżej i jak najdalej by osiągnąć najlepsze wyczucie auta. Rozsiądzie się w kubełkowych fotelach, a w dłonie chwyci najmniejszą kierownicę, jaka kiedykolwiek zagościła w Toyocie - o średnicy zaledwie 365 mm. Kiedy się rozsiądzie? Być może już w przyszłym roku, gdy pierwsze egzemplarze trafią do europejskich salonów.

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA