Toyota GT86 inspirowana Astonem Martinem

Sportowa Toyota GT86 od japońskiej firmy DAMD ma wyglądem "zalatywać" klimatem Astona Martina. Oczywiście auto bardzo nie przypomina brytyjskiego pojazdu, ale kilka detali mogą go przywodzić na myśl.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota GT86 jest pożądanym obiektem wśród tunerów. Przerobiono ją już na mnóstwo sposób, ale ten, który oferuje firma DAMN mocno różni się od pozostałych.

REKLAMA

Auto pomalowano na dyskretny, czarny kolor z turkusową poświatą, zamontowano nieekstrawaganckie felgi w srebrnym lakierze i dodano nieco chromu. Zmodyfikowano przedni i tylny zderzak, a w lusterkach zawitały kierunkowskazy. Delikatne zmiany zaszły też we wnętrzu, gdzie zmieniono niektórą fakturę materiałów deski rozdzielczej, a pokrętła klimatyzacji wykonano z polerowanej stali. Fotele i boczki drzwi otula jasna, skórzana tapicerka.

Całość wygląda bardzo gustownie i elegancko, wręcz obco dla takiego auta, jakim jest GT86. Czy taki styl tu pasuje? To już kwestia gustu. Pozostaje pytanie, czy przerobiona Toyota faktycznie przypomina wyglądem Astona Martina? Cóż, żeby tak było linia nadwozia musiałaby być zmieniona, co znacznie podniosłoby cenę przeróbki. Ze zwykłej GT86 ciężko jest zrobić Astona, ale dzięki kilku detalom (jak chociażby duży chromowany grill) widać pewne nawiązania. Ciekawie wyglądają też zegary, które mocno przypominają te np. z DB9. Napis na tylnej klapie "86 Vantage" aż krzyczy: "chcę być Astonem Martinem!".

DAMD wycenia całość przeróbki na $4063. To naszym zdaniem okazja, za tyle smaczków i smakowitych detali, które w elegancki sposób podkreślą charakter każdej GT86.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA