Toyota GT86 - znamy ceny

Toyota GT86
Toyota GT86
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

O samochodach Toyoty powszechnie mówi się, że są bezawaryjne, ale chyba nikt nie odważy się określić żadnego z produkowanych obecnie modeli słowem "sportowy". Niebawem może się to zmienić - na początku lipca trafi do polski pierwszy egzemplarz GT86, niewielkiego, tylnonapędowego coupe, które ma przypomnieć właścicielom Toyoty co to jest frajda z jazdy.  Pod maską auta pracować będzie 200-konny bokser, który będzie miał za zadanie rozhuśtać 1240 kg japońskiego żelaza. Napęd na tylną oś w połączeniu z mechanizmem różnicowym o ograniczonym uślizgu zdają się gwarantować mnóstwo radochy. Czy tak jest faktycznie - właśnie to sprawdzamy i obszernie opowiemy o tym w kolejnym wydaniu AMiS.

Toyota GT86 będzie dostępna w Polsce w dwóch wersjach wyposażenia, Sol i Prestige. Na liście wyposażenia podstawowego wersji Sol znalazło się m.in.: 6 poduszek powietrznych, felgi aluminiowe w rozmiarze 17 cali, reflektory ksenonowe ze spryskiwaczami, światła LED do jazdy dziennej, automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, system bezkluczykowego otwierania i uruchamiania pojazdu Easy Entry, tempomat, czy system multimedialny Toyota Touch.

W wersji Prestige Toyota GT86 jest wyposażona dodatkowo w skórzaną tapicerkę łączoną z Alcantarą, oraz podgrzewane fotele przednie.

Cena GT86 Sol z manualną skrzynią biegów wynosi 129 900 zł. Wersja Prestige kosztuje 136 900 zł. Dopłata do automatycznej skrzyni biegów wynosi 7 000 zł. Od sierpnia dostępny będzie także pakiet stylistyczny Aero, w cenie 8 000 zł.

Zamówienia na model GT86 można składać już od kwietnia.

REKLAMA
REKLAMA