Toyota JPN Taxi - hybryda z LPG

Na salonie samochodowym w Tokio Toyota zaprezentuje m.in. model JPN Taxi . W samochodzie pracuje nowy napęd hybrydowy z fabryczną instalacją LPG.

Toyota JPN Taxi
Toyota JPN Taxi

Samochód będzie produkowany w fabryce Higashi-Fuji, a miesięczna produkcja jest zaplanowana na 1000 egzemplarzy. Nowe taksówki Toyoty będą służyły do transportu kibiców podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.

REKLAMA

Toyota JPN Taxi występuje w podstawowej wersji wyposażenia Nagomi i luksusowej Takumi. Klasyczna, pudełkowata sylwetka może nie zachwyca stylistyką, ale idealnie pasuje do taksówki, dając przestronne wnętrze.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota JPN Taxi
Toyota JPN Taxi

Z myślą o bezpieczeństwie oraz wygodzie kierowcy samochód zapewnia bardzo dobrą widoczność, m.in. dzięki optymalnemu umiejscowieniu i ukształtowaniu słupków oraz precyzyjnie dopasowanym lusterkom.

Auto zostało zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, obejmującymi m.in. zintegrowane światła w technologii LED. Szerokie okna zaprojektowano z kolei z myślą o turystach, aby ułatwić im oglądanie widoków.

REKLAMA

Toyota JPN Taxi
Toyota JPN Taxi

Specjalnie dla JPN Taxi Toyota opracowała lakier w kolorze głębokiego indygo (koiai). Jest to odcień tradycyjnych japońskich strojów, noszonych przez mieszkańców tego kraju przez wiele stuleci, który na całym świecie kojarzy się z Japonią.

Samochód został zaprojektowany z myślą o wygodzie wszystkich użytkowników, w tym dzieci, seniorów, osób niepełnosprawnych oraz turystów z bagażami. W projekcie modelu uwzględniono niską płaską podłogę oraz szeroko otwierane, odsuwane tylne drzwi po lewej stronie, które ułatwiają pasażerom wsiadanie i wysiadanie oraz są dostosowane do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota JPN Taxi
Toyota JPN Taxi

Po otwarciu tylnych przesuwnych drzwi powstaje otwór o szerokości 72 cm i wysokości 130 cm. Podłoga jest na wysokości 32 cm. Wygodnie umieszczone uchwyty pomagają pasażerom we wsiadaniu i wysiadaniu do samochodu.

Samochód intensywnie użytkowany w miastach musi być przyjazny dla środowiska, a przy tym łatwy w intensywnym użytkowaniu bez obawy o zasięg. Toyota JPN Taxi wykorzystuje napęd hybrydowy z instalacją gazową LPG. Napęd Toyota Hybrid System II zapewnia zużycie paliwa na poziomie 5,1 l/100 km.

REKLAMA

Toyota JPN Taxi
Toyota JPN Taxi

JPN Taxi powstał z myślą o trwałości i niskich kosztach. Z przodu zastosowano kolumny MacPhersona ze sprężynami specjalnie zaprojektowanymi z myślą o użytkowaniu w taksówce. Zderzaki z przodu i z tyłu są trzyczęściowe i każdą część można wymienić osobno, co obniża koszty napraw.

JPN Taxi jest wyposażony w standardzie w sześć poduszek powietrznych oraz pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. System Intelligent Clearance Sonar, wspomagający bezpieczne poruszanie się po parkingu, jest oferowany opcjonalnie.

REKLAMA

REKLAMA