Toyota Land Cruiser Prado: luksus w terenie

Japończycy ujawnili zdjęcie nowego Land Cruisera nazwanego Prado - wg nich jest on jednym z najbardziej zaawansowanych a przy tym najłatwiejszych w obsłudze pojazdów AWD na świecie.

Toyota Land Cruiser Prado
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy model ma odświeżony przód z nowym grillem i zmienionymi reflektorami. Stylistyka na pewno nie porwie każdego, ale trzeba przyznać, że auto wyróżnia się spośród innych, zachowując przy tym charakterystyczne dla Toyoty cechy.

Nowe są cztery kolory nadwozia, a w środku mamy do czynienia z odświeżoną konsolą centralną. W kabinie można znaleźć trzy rzędy foteli, Land Cruiser Prado potrafi zabrać w podróż nawet siedmiu pasażerów.

W Europie dostępne będą dwa silniki. Pierwszy to 4-litrowa jednostka benzynowa V8 o mocy 282 KM i maksymalnym momencie obrotowym 385 Nm. Łączona jest z 5-stopniową skrzynią automatyczną i zapewnia Land Cruiserowi przeciętne osiągi - 10,9 s potrzeba na przyspieszenie od 0 do 100 km/h, a prędkość maksymalna to 180 km/h. Drugą opcja, którą będzie zdecydowania bardziej popularna, jest 3-litrowy, 4-cylindrowy diesel o mocy 190 KM i maksymalnym momencie 420 Nm - 10,6 do "setki" (10,2 z automatem) i 175 km/h prędkości maksymalnej przy jednoczesnym mniejszym zużyciu paliwa.

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA