REKLAMA

Toyota Land Cruiser osiągnęła 10 milionów sztuk

Toyota poinformowała, że model Land Cruiser, ikona aut terenowych, osiągnął właśnie łączną światową sprzedaż na poziomie 10 milionów aut.

Toyota Land Cruiser Materiały prasowe
Toyota Land Cruiser
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-3, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Sprzedaż wszystkich serii Land Cruisera przekroczyła właśnie imponującą liczbę 10 milionów egzemplarzy. Jubileuszowy, 10-milionowy egzemplarz opuścił salon marki dokładnie w dniu 31 sierpnia 2019 roku.

Toyota Land Cruiser – ikona off-roadu

Land Cruiser to samochód, który jest najdłużej obecny w ofercie Toyoty. Zadebiutował 1 sierpnia 1951 roku pod nazwą Toyota BJ. Jego produkcja trwa nieprzerwanie od 68 lat.

Land Cruiser na początku był dostępny tylko w Japonii. Jego eksport rozpoczął się od serii 20, wprowadzonej na rynek w listopadzie 1955 roku, cztery lata po premierze pierwszej generacji. Od tego czasu Toyota konsekwentnie rozwijała kolejne serie, koncentrując się na tym, by jak najlepiej odpowiadały na potrzeby klientów, bez żadnych kompromisów w kwestii niezawodności, trwałości i właściwości jezdnych na trudno przejezdnych drogach.

Na samym początku Toyota eksportowała mniej niż 100 egzemplarzy Land Cruisera rocznie. W 1965 roku, 10 lat po rozpoczęciu sprzedaży poza granicami Japonii, ta liczba wzrosła do 10 000 aut rocznie. Obecnie Land Cruiser jest sprzedawany w około 170 krajach i regionach, a jego roczna globalna sprzedaż sięga 400 000 samochodów.

Zobacz także: tak wygląda terenowe Audi przyszłości

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Land Cruiser Materiały prasowe
Toyota Land Cruiser

Land Cruiser miał swój wkład w stworzenie reputacji Toyoty jako marki o ponadprzeciętnej niezawodności. Dzięki niezwykłej trwałości i odporności na trudne warunki, Land Cruiser serii 40 jest w wielu miejscach na świecie nadal wykorzystywany do pracy, a niektóre egzemplarze mają ponad 50 lat.

Land Cruiser to symbol jakości, trwałości i niezawodności Toyoty oraz niezastąpiony towarzysz dla mieszkańców całego świata – zarówno w pracy, jak i w realizacji ich aktywnego stylu życia. Służy do transportu ludzi i bagaży nawet w najtrudniejszych warunkach, umożliwiając dotarcie do najbardziej odległych miejsc i bezpieczny powrót.

W Afryce Land Cruisery służą m.in. do udzielania pomocy humanitarnej. W Burundi tymi samochodami dzieci chore na malarię są dowożone do szpitali. W Ugandzie dzięki Land Cruiserom mieszkańcy obozów dla uchodźców mogą dotrzeć do klinik, by otrzymać pomoc medyczną.

Zobacz także: nowy Land Rover Defender - powrót legendy!

REKLAMA

Toyota Land Cruiser Materiały prasowe
Toyota Land Cruiser

W Australii model ten jest chętnie wykorzystywany w kopalniach cynku i miedzi na głębokości 1600 m pod ziemią. To także ulubiony samochód farmerów, służący do doglądania stad bydła na ogromnych pastwiskach o powierzchni rzędu 8 tys. km kwadratowych.

W Kostaryce w Ameryce Środkowej Land Cruisery służą do zborów marchwi na wysokości 3500 m n.p.m., na zboczach tak stromych, że ludziom trudno na nich stać. Doświadczeni kostarykańscy rolnicy wiedzą, że tylko auta jak Land Cruiser są w stanie dotrzeć do pól uprawnych. W wielu miejscach na świecie codzienne życie byłoby niemożliwe, gdyby nie Land Cruiser.

10 milionów Land Cruiserów sprzedanych w ciągu 68 lat jest eksploatowanych na wszelkiego rodzaju drogach i bezdrożach, przyczyniając się do rozwoju pozostałych modeli Toyoty. Aby nadal odpowiadać na potrzeby klientów wybierających Land Cruisery – a nawet je przewyższać – kolejne generacje Land Cruisera będą rozwijane z myślą o tym, by model ten sprawdził się w każdym zakątku Ziemi. Toyota będzie nadal nieustannie podwyższać standardy, by Land Cruiser pozostał wyjątkowym samochodem.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA