Toyota Land Cruiser w wersji Matt Black Edition

Toyota prezentuje nową edycję Land Cruisera, w której wykorzystano modny motyw czerni. Tu dodatkowo wykończenie jest matowe, co ma podkreślić legendarne możliwości terenowe modelu.

Toyota Land Cruiser Matt Black Edition fot. materiały prasowe
Toyota Land Cruiser Matt Black Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota Land Cruiser już od 70 lat cieszy się reputacją samochodu terenowego niezwykle dzielnego w terenie, który poradzi sobie w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Właśnie te legendarne już możliwości off-roadowe stanowić miały inspirację dla najnowszej specjalnej wersji Matt Black Edition – jak informuje producent.

Toyota Land Cruiser Matt Black Edition – dużo modnej czerni

Toyota Land Cruiser Matt Black Edition już na pierwszy rzut oka wyróżnia się wieloma detalami nadwozia utrzymanymi w kolorze matowo czarnym, które podkreślają solidny charakter samochodu. Z przodu na przykład czarny matowy lakier zdobi kratkę osłony chłodnicy oraz ramkę wokół grilla, a także oprawki nad przednimi światłami i wokół świateł przeciwmgielnych. W tym samym kolorze utrzymane są także boczne stopnie, relingi dachowe, wykończenie klapy bagażnika, obudowy lusterek bocznych, czy wreszcie 18-calowe felgi aluminiowe.

Toyota Land Cruiser Matt Black Editionfot. materiały prasowe
Toyota Land Cruiser Matt Black Edition

Wnętrze specjalnej edycji jest utrzymane w luksusowym stylu. Wykończenie wnętrza podkreślają tu dwie nowe kolorystyki skórzanej tapicerki, do wyboru. Oparcia i siedziska foteli są pokryte czarną skórą, z którą kontrastują szare lub brązowe skórzane wstawki na bocznych podparciach. Wszystko to prezentuje się naprawdę dobrze i aż żal zabierać tego Land Cruisera w wymagający teren, żeby tej tapicerki nie zabłocić.

Toyota Land Cruiser Matt Black Editionfot. materiały prasowe
Toyota Land Cruiser Matt Black Edition

Dodajmy jeszcze na koniec, że Land Cruiser w tej nowej specjalnej wersji jest napędzany turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem Diesla D-4D o pojemności 2,8 l i mocy 204 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm. Jednostka ta, zapewniająca potężną dawkę niutonometrów, ale przy tym dość oszczędnie obchodząca się z paliwem, współpracuje z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach i napędza, rzecz jasna, cztery koła.

Toyota Land Cruiser Matt Black Edition trafi do sprzedaży na przełomie roku. W Polsce będzie dostępny jako wersja Executive.

Toyota Land Cruiser Matt Black Editionfot. materiały prasowe
Toyota Land Cruiser Matt Black Edition
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA