Toyota Prius IV (2016) - ceny w Polsce

Toyota Prius kosztuje w Polsce co najmniej 119 900 zł. W tej cenie dostajemy m.in. 7 poduszek powietrznych, reflektory LED, dwustrefową klimatyzację, czy kamerę cofania. Zobacz, ile kosztują pozostałe wersje.

Toyota Prius IV
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 125 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa Toyota Prius zadebiutowała we Frankfurcie, we wrześniu ubiegłego roku. Jednak dopiero teraz mieliśmy okazję poznać najpopularniejszą hybrydę świata.

Czwartą generację Priusa zbudowano na nowej platformie TNGA, dzięki czemu środek ciężkości położony jest niżej. Wrosła też sztywność nadwozia. Nowością w hybrydzie Toyoty jest możliwość holowania przyczepy o masie 725 kg.

Japońska marka poprawiła także wydajność jednostki napędowej. Producent chwali się, że 1,8-litrowy motor jest najbardziej wydajnym silnikiem benzynowym na świecie. Produkuje 122 KM, które przenoszone są na przednie koła za pomocą bezstopniowej skrzyni biegów E-CVT. Osiągi są przeciętne (10,6 s do 100 km/h oraz maks. pręd. 180 km/h), ale tutaj bardziej liczy się spalanie, które wynosi średnio 3,3 l/100 km, co jest najlepszym wynikiem w historii Priusa.

Ceny Toyoty Prius startują od 119 900 zł za wersję Active. Już ta odmiana oferuje wszystko, co naszym zdaniem kierowca potrzebuje. Mamy tu m.in. automatyczną dwustrefową klimatyzację, reflektory w pełni LED-owe, adaptacyjny tempomat, kamerę cofania, system zapobiegający kolizji wraz z ochroną pieszych, elektryczne podgrzewane lusterka, bezkluczykowy dostęp do auta itd.

Zobacz, ile kosztuje nowy Prius w Polsce

1,8 Hybrid (122 KM) E-CVT Cena brutto
Active 119 900 zł
Premium 127 900 zł
Prestige 141 900 zł
   
Zobacz także:
REKLAMA