[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota Prius oficjalnie

Od kilku tygodni wszyscy zastanawiają się, czy zdjęcia Priusa, które wyciekły do sieci były prawdziwe. Teraz wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Czwarta generacja hybrydowej Toyoty Prius była zapowiadana jako samochód z "przełomowym" designem. I faktycznie, japońska hybryda wygląda bardzo awangardowo. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

Nowy model powstał na globalnej płycie podłogowej Toyota New Global Architecture (TNGA), która została wykorzystana w wodorowym modelu Mirai. Inżynierowie poprawili sztywność podłogi, a do tego poprawili środek ciężkości, co poprawiło komfort i stabilność nadwozia. Jednostka napędowa jest teraz umieszczona w bardziej optymalnie. Wielowahaczowe zawieszenie na obu osiach powinno polepszyć właściwości jezdne tego modelu.

REKLAMA

Toyota nie zdrada przed targami detali dotyczących tego, co znajdzie się pod maską. Zapowiada tylko obniżenie spalania o 10 procent oraz polepszenie wydajności termicznej o 40 procent. Wiele podzespołów hybrydowego układu zostało zmniejszonych, a niklowo-metalowo-wodorkowy akumulator jest teraz bardziej wydajny.

Auto jest dłuższe o 60 mm, szersze o 15 mm oraz niższe o 20 mm w stosunku do poprzedniego modelu. Oznacza to, że we wnętrzu będzie więcej miejsca dla pasażerów oraz bagażu.

Toyota zapowiada, że nowy Prius pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Na początek samochód zadebiutuje na rodzimym rynku, a dopiero potem pojawi się w Stanach Zjednoczonych i Europie.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 120 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij