Toyota Prius oficjalnie

Od kilku tygodni wszyscy zastanawiają się, czy zdjęcia Priusa, które wyciekły do sieci były prawdziwe. Teraz wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Czwarta generacja hybrydowej Toyoty Prius była zapowiadana jako samochód z "przełomowym" designem. I faktycznie, japońska hybryda wygląda bardzo awangardowo. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

REKLAMA

Nowy model powstał na globalnej płycie podłogowej Toyota New Global Architecture (TNGA), która została wykorzystana w wodorowym modelu Mirai. Inżynierowie poprawili sztywność podłogi, a do tego poprawili środek ciężkości, co poprawiło komfort i stabilność nadwozia. Jednostka napędowa jest teraz umieszczona w bardziej optymalnie. Wielowahaczowe zawieszenie na obu osiach powinno polepszyć właściwości jezdne tego modelu.

Toyota nie zdrada przed targami detali dotyczących tego, co znajdzie się pod maską. Zapowiada tylko obniżenie spalania o 10 procent oraz polepszenie wydajności termicznej o 40 procent. Wiele podzespołów hybrydowego układu zostało zmniejszonych, a niklowo-metalowo-wodorkowy akumulator jest teraz bardziej wydajny.

Auto jest dłuższe o 60 mm, szersze o 15 mm oraz niższe o 20 mm w stosunku do poprzedniego modelu. Oznacza to, że we wnętrzu będzie więcej miejsca dla pasażerów oraz bagażu.

Toyota zapowiada, że nowy Prius pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Na początek samochód zadebiutuje na rodzimym rynku, a dopiero potem pojawi się w Stanach Zjednoczonych i Europie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA