Toyota Proace City

Toyota wkracza w segment kompaktowych vanów prezentując nowy model Proace City.

Toyota Proace City Materiały prasowe
Toyota Proace City
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 892 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi van-4, van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Oficjalny debiut Toyoty Proace City zaplanowany jest co prawda dopiero na 30 kwietnia, podczas wystawy samochodów użytkowych w Birmingham, ale producent już teraz odsłonił wszystkie karty.

REKLAMA

Toyota ProAce City konstrukcyjnie zbliżona jest do innych modeli, powstających na platformie stosowanej przez koncern PSA. Mówimy tu choćby o takich modelach jak Citroen Berlingo, Peugeot Partner czy Opel Combo. Co więcej, Toyota Proace City będzie powstawać na tej samej taśmie montażowej w hiszpańskim Vigo co modele Partner i Berlingo.

Nowy model Toyoty dostępny będzie w dwóch wersjach długości nadwozia – 4,4-metrowej oraz 4,7-metrowej. Obie odmiany mogą otrzymać dwa lub trzy miejsca siedzące z przodu oraz nadwozie przeszklone do połowy lub w pełni. Dłuższa wersja jest dostępna także jako furgon brygadowy.

Zobacz także: Toyota Proace Camper już w Polsce

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Proace City Materiały prasowe
Toyota Proace City

Proace City ma duże możliwości przewozu towaru, oferując do 3,3 m3 przestrzeni bagażowej w krótszej wersji nadwozia i 4,3 m3 w dłuższej, z systemem Smart Cargo. To jeden z nielicznych modeli w segmencie, które mogą przewozić dwie europalety. Opcjonalny system Smart Cargo zapewnia największą w tej klasie długość przestrzeni bagażowej na poziomie 3,1 m lub 3,4 m odpowiednio dla krótszej lub dłuższej wersji auta.

Proace City wyróżnia się najlepszymi wartościami w segmencie również pod względem ładowności, która wynosi 1000 kg dla obu długości nadwozia. Van może także ciągnąć przyczepę o ładowności 1,5 tony. Do wyboru są asymetryczne tylne drzwi (przeszklone lub nie) oraz klapa przeszklona unoszona do góry.

Odmiana osobowa Verso jest oferowana z pięcioma lub siedmioma miejscami siedzącymi, zarówno w dłuższej, jak i krótszej wersji nadwozia.

Zobacz także: Toyota Proace z gwarancją na 1 mln km

REKLAMA

Toyota Proace City Materiały prasowe
Toyota Proace City

Proace City daje pełny wybór konfiguracji wnętrza w dostosowaniu do potrzeb przewozu osób lub towarów. Do wyboru są dwa indywidualne fotele lub trzyosobowa kanapa z przodu. To drugie rozwiązanie umożliwia montaż systemu Smart Cargo, znanego z modelu Proace i Proace Verso.

Smart Cargo łączy otwieraną przegrodę z unoszonym przednim siedzeniem pasażera, aby zwiększyć długość przestrzeni bagażowej o 1,3 m, a jej pojemność o 0,4 m3. Środkowe miejsce z przodu można obrócić, tworząc wygodny stolik z dodatkowym schowkiem pod spodem.

Proace City pełniący funkcję furgonu brygadowego mobilnego ma w drugim rzędzie składaną na płasko kanapę z przesuwaną przegrodą, by zwiększyć przestrzeń bagażową. Klapę przegrody można otworzyć, aby zmieścić długie przedmioty.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Proace City Materiały prasowe
Toyota Proace City

Proace City może zostać wyposażony w klapę w tylnej części dachu do przewożenia bardzo długich przedmiotów. Specjalna belka wzmacniająca krawędź otworu w dachu pozwala oprzeć na niej ciężar do 100 kg. W kabinie znajduje się wiele pojemnych, komfortowych schowków (w zależności od wersji) – od pojemników na monety i na kubki oraz duże otwarte półki po szuflady pod siedzeniami i schowki w dachu, drzwiach i podłodze.

W wersji pasażerskiej (Verso) opcjonalnie dostępny jest panoramiczny, szklany dach. W tej wersji auto można doposażyć w schowek nad głową podobny do tych, jakie montowane są w samolotach oraz centralny ruchomy schowek o łącznej pojemności 74 litrów, dostępny z drugiego rzędu siedzeń oraz z bagażnika. Dostęp do bagażnika w ciasnych przestrzeniach ułatwia opcja otwieranego okna w tylnych drzwiach.

Wnętrze osobowego Proace City Verso można skonfigurować na kilka sposobów. W drugim rzędzie mogą zostać zamontowane trzy indywidualne fotele lub składana kanapa, dzielona w proporcji Gama silników zawiera jednostki benzynowe i wysokoprężne o mocy od 75 do 130 KM, współpracujące z 6-stopniową skrzynią manualną lub 8-stopniową automatyczną.

Sprzedaż Toyoty Proace City rozpocznie się w Europie na początku 2020 roku.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA