[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Toyota Supra GRMN - kwintesencja sportu

W oczekiwaniu na debiut dawno już zapowiadanej nowej generacji Toyoty Supry pojawiają się jeszcze bardziej elektryzujące informacje, jak choćby ta o przygotowywaniu bardziej rasowej odmiany z logo GRMN.

Toyota GR Supra Racing Concept Toyota GR Supra Racing Concept

Przyszłość może i należy do autonomicznych samochodów elektrycznych i pewnie będzie w niej jeszcze więcej SUV-ów, ale sportowe samochody – jak diamenty – są wieczne. Tetsuya Tada, główny inżynier Toyoty GT86 i nadchodzącej w 2019 roku Supry, jest tego całkowicie pewny.

Portal Motoring Research przeprowadził rozmowę z twórcą współczesnych sportowych modeli Toyoty podczas wyścigu Le Mans 24h. Oto co Tada-San miał do powiedzenia na temat nowej Supry, zespołu Toyota Gazoo Racing i technologii jako najlepszego przyjaciela wielbicieli szybkich samochodów.

Tetsuya Tada zdradził, że projektanci nowej Supry prawie nie zwracali uwagi na praktyczność i komfort, dlatego długo oczekiwane coupe będzie czysto sportowym samochodem. Nowa Supra będzie wyglądała "sexy" – o jej designie w znacznym stopniu zadecydowały regulacje GTE. Jej twórca zapewnia, że produkcyjny model zachowa potężne tylne skrzydło z zaprezentowanej w Genewie Toyoty GR Racing Supra Concept.

Nowa Supra i jej bliźniaczy model BMW Z4 będą miały wspólny silnik R6 i wspólną skrzynię biegów, jednak poza tym w przeciwieństwie do bliźniaków GT86 i Subaru BRZ będą się znacznie różniły. Samochody mają m.in. zupełnie różne zawieszenie i oprogramowanie.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra Racing Concept Toyota GR Supra Racing Concept

Supra GRMN na horyzoncie

Już od pewnego czasu wiadomo, że 212-konny hot hatch Yaris GRMN to dopiero początek serii gorących Toyot spod znaku Gazoo Racing. Czy następna będzie Supra GRMN? Na pewno nie pojawi się wraz z premierą nowej Supry, ale Tetsuya Tada nie zaprzeczył, że taki projekt jest opracowywany. - Chciałbym zobaczyć taki samochód – powiedział z uśmiechem. – Przygotowujemy się do tego.

REKLAMA

Toyota GR Supra Racing Concept Toyota GR Supra Racing Concept

Wielkie plany Gazoo Racing

Gazoo Racing, sportowa marka Toyoty, staje się coraz bardziej widoczna na drogach w Japonii za sprawą nowej serii firmowanej logo GR. Obok najbardziej ekscytujących, mocno zmodyfikowanych modeli GRMN pojawiły się także popularne modele w usportowionych wersjach GR oraz lekko podrasowanych odmianach GR Sport.

Na razie na japońskim rynku jest dostępnych 10 takich modeli. Co więcej, Toyota zapowiada wprowadzenie podobnej polityki w Europie, czego pierwszą zapowiedzią jest Yaris GRMN.

To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów sportowych aut. Tetsuya Tada nie wykluczył, że do salonów trafi także seryjna wersja hybrydowego supersamochodu GR Super Sport Concept, który zadebiutował w tym roku na targach Tokyo Auto Salon.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra Racing Concept Toyota GR Supra Racing Concept

Celica i MR2 powrócą?

Nie można wykluczyć, że Supra nie będzie jedynym słynnym samochodem sportowym Toyoty, który powróci na rynek w nadchodzących latach. Na pytania o powrót Celiki bądź MR2, Tetsuya Tada uśmiecha się szeroko.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij