REKLAMA

Toyota Supra GT4. Znamy cenę

Toyota GR Supra GT4 to wyścigowa wersja dla zespołów prywatnych. Auto pojawi się w marcu, a my znamy już jego cenę.

Toyota GR Supra GT4 Materiały prasowe
Toyota GR Supra GT4
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota Gazoo Racing potwierdza, że sprzedaż Toyoty GR Supry GT4, samochodu wyścigowego dla zespołów prywatnych, rozpocznie się w Europie w marcu 2020 roku. W Ameryce Północnej auto będzie można z kolei zamawiać w sierpniu, a w Japonii i Azji od października.

REKLAMA

W ten sposób, jak czytamy w komunikacie prasowym, Toyota Gazoo Racing chce wzmocnić swoje zaangażowanie w wyścigi zespołów prywatnych, by umożliwić miłośnikom motorsportu na całym świecie uczestnictwo w rywalizacji na profesjonalnym poziomie.

Toyota GR Supra GT4 – silnik i konstrukcja

Toyota GR Supra GT4 to samochód wyścigowy oparty na modelu GR Supra – pierwszym globalnym aucie Toyota Gazoo Racing, które trafiło na rynek w tym roku. Wyczynowy model jest produkowany przez Toyota Motorsport GmbH (TMG).

Pod maską pracuje tu trzylitrowy, sześciocylindrowy rzędowy silnik z pojedynczą turbiną typu Twin-Scroll. Wyjściowa moc sięga 430 KM i jest przekazywana na koła tylnej osi przez siedmiobiegową, sportową automatyczną skrzynię biegów z łopatkami do zmiany przełożeń, a także mechanizm różnicowy osi tylnej o ograniczonym poślizgu.

Zobacz także: Volkswagen zapowiada rewolucję modelową

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra GT4 Materiały prasowe
Toyota GR Supra GT4

Samochód wyposażony jest również w wydech firmy Akrapovič, a oleje i smary zapewnia Ravenol. Przedni spojler oraz tylne skrzydło samochodu są wykonane z kompozytów włókien naturalnych, dzięki czemu auto ma masę 1350 kg.

Tak jak w drogowej wersji GR Supry, przednie zawieszenie to kolumny MacPhersona, z tyłu zastosowano zawieszenie wielowahaczowe, a na obu osiach montowane są sprężyny KW. Układ hamulcowy został wzmocniony poprzez zastosowanie wyścigowych zacisków, z sześcioma tłoczkami z przodu oraz czterema z tyłu. Auto będzie wyposażone w opony Pirelli.

Dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, GR Supra GT4 będzie dysponowała mocną klatką bezpieczeństwa, opartą na lekkim stalowym nadwoziu oraz wyścigowy fotel zgodny ze standardami FIA z sześciopunktowymi pasami.

We wnętrzu znajdzie się panel instrumentów z włókna węglowego z wyświetlaczem, a także kierownica zaprojektowana specjalnie do rywalizacji w klasie GT4.

Zobacz także: 1500 aut dziennie - oto supernowoczesna fabryka

REKLAMA

Toyota GR Supra GT4 Materiały prasowe
Toyota GR Supra GT4

Toyota GR Supra GT4 - cena

I wreszcie ceny. Jak się dowiedzieliśmy, samochód będzie kosztował od 175 tys. euro netto, czyli bez podatków, dodatkowych kosztów logistyki, itp.

Za sprzedaż auta w poszczególnych regionach odpowiedzialne będą: Toyota Motorsport GmbH (TMG) dla Europy, TRD U.S.A Inc. (TRD USA) dla Ameryki Północnej oraz Toyota Customizing & Development Co., Ltd. (TCD) dla Japonii i Azji.

W Europie osoby zainteresowane nową GR Suprą GT4 mogą kontaktować się za pośrednictwem: [email protected]

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA